مرغ ۱۴۳۰۰ تومان شد – همشهری آنلاین

مرغ ۱۴۳۰۰ تومان شد – همشهری آنلاینبه گزارش تسنیم، قیمت امروز هر کیلوگرم مرغ گرم در تهران به رقم سرسام آور ۱۴۳۰۰ تومان رسید که از قیمتی که کارگروه تنظیم بازار جدیدا برای این محصول بر اساس هزینه‌های تولید ۹۸۰۰ تومان(با در نظر گرفتن ۵ در صد تغییرات) تعیین کرده است فاصله زیادی دارد.

بنابراین گزارش اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی نرخ هرکیلوگرم مرغ گرم؛ استعلامی کشتارگاههای تهران در روز یکشنبه( ۹۷/۱۰/۰۲) ۱۳۱۰۰ تومان، پخش ۱۳۳۰۰ تومان، خرده فروشی۱۴۳۰۰ تومان، خرده فروشی مرغ شمال(در تهران) ۱۳۶۰۰ تومان، قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۱۲۶۰۰ تومان و قیمت هرکیلوگرم سینه مرغ با کتف ۲۲۰۰۰ تومان، سینه بدون کتف ۲۳۰۰۰ تومان و فیله مرغ را ۲۵۰۰۰ تومان اعلام کرد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است، قیمتهای اعلامی فوق نرخ استعلامی بوده و آنها میتوانند با توجه به فاکتور خرید رسمی و با احتساب ۱۰ درصد سود اقدام به فروش نمایند. همچنین اعلام شده این نرخ‌ها به صورت خرید نقدی است و به ازای هر ۱۰ روز تاخیر در هر کیلو ۱۰۰ تومان به قیمت پایه افزوده خواهد شد.

بنابراین گزارش، حمید ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با تسنیم، قیمت مصوب جدید ستاد تنظیم بازار برای هر کیلوگرم مرغ را ۹۸۰۰ تومان با ۵ درصد تغییر اعلام کرد اما این نرخ نیز در بازار رعایت نمی‌شود. نرخ مصوب قبلی هرکیلوکرم مرغ در ستاد تنظیم بازار ۸۱۷۵ تومان بود.

ورناصری همچنین قیمتهای اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی را مطابق با قیمتهای بازار ندانست و آن را به نگاه صنفی این تشکل ربط داد.  

 بنابراین گزارش افزایش قیمت مرغ در بازار داخلی از زمانی آغاز شد که صادرات این محصول آزاد و زمینه عرضه این محصول در بازار کاهش یافت.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *