مرمت خانه لرزاده آغاز شد

مرمت خانه لرزاده آغاز شدبه گزارش همشهری آنلاین، پس از تحویل خانه لرزاده به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، دکتر پیروز حناچی به همراه کارشناسان این معاونت از این بنای میراثی  و ارزشمند بازدید کرد مقرر شد تا با احیاء بخش‌های این بنا و با توجه به تخصص استاد لرزاده در رشته معماری، این بنا به خانه معمار تبدیل شود.

شهرام شهابیان، مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران در جلسه ساماندهی و بهسازی خانه استاد لرزاده «خانه معمار» برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس مصوبه 15 فروردین ماه 96 شورای اسلامی شهر تهران، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران موظف شد پس از تحویل خانه استاد لرزاده از سوی شهرداری منطقه 7 و همچنین پس از تأمین اعتبار مورد نیاز، نسبت به ساماندهی و بهسازی خانه استاد لرزاده و نیز تشکیل هیأت موئسس آن اقدام کند.

وی افزود: بر همین اساس طبق پیگیری‌های بعمل آمده از سوی معاونت شهرسازی و معماری، ساختمان استاد لرزاده در نیمه دوم مهر ماه 97 از سوی شهرداری منطقه 7 تحویل حوزه معاونت شهرسازی و معماری شد.

وی گفت: برنامه‌ریزی جهت چگونگی بهسازی عمارت قدیم استاد لرزاده در حال انجام است و مأموریت این مهم با همکاری شهرداری منطقه 7 و مدیریت بافت و بناهای تاریخی شهر تهران انجام خواهد شد.

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران تاکید کرد: با توجه به اینکه خانه استاد لرزاده دارای ارزش میراثی بوده و ثبت ملی شده است، بدیهی است که این طرح باید مطابق با ضوابط مداخله در بناهای تاریخی و با هماهنگی انجمن معماران و خانه هنرمندان ایران با رویکرد حفظ و احیاء باغ – موزه و نیز فضایی برای فعالیت‌های علمی، پژوهشی، آموزشی با هدف شناسایی و تقویت معماری ایرانی و اسلامی و نیز فضایی برای تفکر و ارائه آثار معماران تهیه و تجهیز شود.

شهابیان خاطرنشان کرد: تا کنون مبلغ هفتصد میلیون تومان اعتبار غیرنقدی برای تهیه و اجرای طرح بهسازی خانه استاد لرزاده به حوزه معاونت شهرسازی و معماری تخصیص یافته که در انتظار تأمین اعتبار از سوی اداره کل برنامه و بودجه است.

  • منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری تهران

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *