مرگ‌ومیرهای مربوط به ویپ کردن در آمریکا به ۱۲ نفر رسید

مرگ‌ومیرهای مربوط به ویپ کردن در آمریکا به ۱۲ نفر رسیدبه گزارش خبرگزاری فرانسه این مقامات می‌گویند در مجموع ۸۰۵ مورد آسیب ریوی مربوط به استفاده از سیگار الکترونیکی گزارش شده است.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) که این آخرین آمار مرگ‌ومیر را منتشر کرده است، می‌گوید هنوز ماده خاصی را که باعث بیماری این افراد شده باشد، پیدا نکرده است.

اما اغلب بیماران سابقه مصرف فراورده‌های سیگار الکترونیکی حاوی THC، ماده اصلی روانگردان موجود در حشیش و ماری‌جوانا را را ذکر کرده‌اند.

تصور می‌شود که این افزایش ناگهانی موارد بیماری ریوی مربوط به استفاده از سیگار الکترونیکی مربوط به کارتریج‌های آلوده‌ای باشد که برای پرکردن مجدد این سیگارها در بازار سیاه به فروش می‌رسد.

CDC می‌گوید این ۱۲ مرگ در ۱۰ ایالت از کالیفرنیا گرفته تا فلوریدا رخ داده  و ۸۰۵ مورد ثابت‌شده و احتمالی آسیب ریوی مربوط به ویپ کردن از ۴۶ ایالت گزارش شده است.

نخستین مورد مرگ مربوط به ویپ کردن در ماه اوت (شهریور) در آمریکا گزارش شد.

هند و ایالت ماساچوست آمریکا در طول سه هفته گذشته فروش سیگارهای الکترونیکی را ممنوع کرده‌اند. دو ایالت دیگر آمریکا، نیویورک و میشیگان، سیگارهای الکترونیکی رایحه‌دار را ممنوع کرده‌اند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *