مسئول صفحه اینستاگرام داعش روانه زندان شد

مسئول صفحه اینستاگرام داعش روانه زندان شدبه گزارش ایرنا به نقل از  پایگاه خبری ‘رپورت’، دادگاه جرایم سنگین باکو رسیدگی به پرونده «الدنیز محمداف» را امروز به پایان رساند و «راهیب سلمان اف» قاضی این دادگاه، حکم ۱۵ سال و شش ماه زندان برای این فرد صادر کرد.

بر اساس پرونده، محمداف به مدت طولانی در کنار گروه تروریستی داعش در درگیری های نظامی مشارکت داشته و به ‘ابو جهاد ‘ معروف بود.

وی از سوی سرویس امنیت دولتی جمهوری آذربایجان دستگیر شده است. به گزارش منابع رسمی جمهوری آذربایجان، تا به حال بیش از یک هزار شهروند جمهوری آذربایجان برای شرکت در درگیری های نظامی راهی سوریه شده اند و دلیل عمده عزیمت شهروندان جمهوری آذربایجان به سوریه تبلیغات گروههای افراطی در شبکه های اجتماعی بوده است.

«مدت قلی اف» رییس سرویس امنیت دولتی جمهوری آذربایجان نیز مدتی پیش اعلام کرد که اکثر شهروندان آذربایجانی که برای شرکت در درگیری های نظامی راهی سوریه و عراق شده اند، در جریان این در گیری ها کشته شدند.

وی افزود: در سال های اخیر ۸۴ نفر از شهروندان جمهوری آذربایجان به خاطر فعالیت های تروریستی در سوریه و عراق بازداشت و محاکمه و ۵۴ تن دیگر نیز سلب تابعیت شدند

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *