مستندات کمپانی اینتل دو پردازنده 8 هسته‌ای معرفی نشده را نشان می‌دهند

مستندات کمپانی اینتل دو پردازنده 8 هسته‌ای معرفی نشده را نشان می‌دهند


اخیرا در مرکز داده‌های کمپانی اینتل، دو پردازنده 8 هسته‌ای معرفی نشده از سوی این کمپانی رویت شده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Intel

احتمالا از وجود دیتابیس دانلودی کمپانی اینتل با خبر هستید. در این مرکز داده دو پردازنده 8 هسته‌ای معرفی نشده از سوی کمپانی اینتل رویت شده است. با این حال، از عرضه پردازنده‌های مین‌استریم در نسل بعد با 8 هسته پردازشی اطمینان بیشتری داریم. دو پردازنده 8 هسته‌ای جدید دارای توان حرارتی (TDP) 80 وات و 95 وات هستند. به احتمال قوی، مدل دسکتاپ دارای توان حرارتی 95 وات و مدل دیگر با توان حرارتی 80 وات از نوع Xeon خواهد بود.

در هفته پیش، یک مدل پردازنده 8 هسته‌ای جدید از سوی کمپانی اینتل در پایگاه داده‌های SANDRA رویت شد. اطلاعاتی که از آن پردازنده مدل مهندسی منتشر شد، شامل تعداد هسته، رشته‌های پردازشی، فرکانس پردازشی و حافظه کش بود. در دو هفته پیش نیز کمپانی اینتل رسما از چیپست Z390 معرفی کرد. طبق اعلام رسمی این کمپانی، مادربردهای مبتنی بر تراشه Z390 از پردازنده‌های Coffee Lake پشتیبانی می‌کند. تا اینجا این کمپانی اشاره‌ای در مورد پشتیبانی از پردازنده‌های نسل بعد نداشت. در این حال شایعات حاکی از سازگاری پردازنده‌های نسل بعدی کمپانی اینتل که نمونه‌های 8 هسته‌ای نیز جزو آنها هستند، با چیپست Z390 است.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *