مشخصات جدیدی از NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti منتشر شد

مشخصات جدیدی از NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti منتشر شد


به تازگی در میان اخبار به بیرون درز پیدا کرده در مورد کارت‌های گرافیک نسل بعدی کمپانی انویدیا، مشخصاتی جدید از NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti منتشر شده است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

RTX 2080 Ti

 اخیرا یک منبع آگاه، مشخصات جدید کارت‌های گرافیک آتی کمپانی انویدیا منتشر کرده است که از جمله این مشخصات، می‌توان به مشخص شدن تعداد واحدهای پردازشی کودا در این کارت‌های گرافیکی اشاره کرد. طبق این اطلاعات منتشر شده از سوی این منبع، کارت گرافیک GeForce RTX 2080 Ti از 11 گیگابایت حافظه ویدیویی با رابط 352 بیتی برخوردار است. حافظه‌ ویدیویی ذکر شده برای این کارت گرافیک از نوع GDDR6 بوده که هر استک، از پهنای باند 14 گیگابایت بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. در مجموع، تمامی استک حافظه‌های این کارت گرافیک یک به صورت حداکثر پهنای باند 616 گیگابایت بر ثانیه را تشکیل خواهند داد. / اطلاعات مطابق تصویر بالا هستند. /

بنا بر این داده‌های بدست آمده، می‌توان تایید کرد که کارت گرافیکی GeForce RTX 2080 Ti از 4352 واحد پردازشی کودا برخوردار است. این مقدار از دو مدل از RTX 6000/8000 تعداد هسته‌های پردازشی کمتری را به همره داشته که هر کدام این دو مدل نامبرده، از 4608 واحد سایه زنی برخوردار هستند.

کارت گرافیک GeForce RTX 2080 از 8 گیگابایت حافظه ویدیویی و رابط 256 بیتی را به همراه دارد. همانند دیگر کارت‌ها، در این محصول نیز شاهد بکارگیری حافظه‌های GDDR6 خواهیم بود که حداکثر پهنای باند 448 گیگابایت بر ثانیه را خواهد داشت. تعداد واحدهای پردازشی CUDA نیز در این کارت گرافیک برابر با 2944 واحد است.

این منبع آگاه، خبر از انتشار میزان توان حرارتی و سرعت کلاک این کارت‌های گرافیکی در روزهای آتی داده است. افزون بر این، تصاویر تازه منتشر شده از کارت گرافیک جدیدی تحت مدل GAMING OC کمپانی گیگابایت نیز به تازگی توسط این منبع منتشر شده است که در قسمت زیر مشاهده می‌کنید. این کارت گرافیک نیز مبتنی بر معماری Turing است.

RTX 2080 Ti

منبع: VideoCardZ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *