مشخصات دو کارت گرافیک سری Navi توسط Sapphire اعلام شد

مشخصات دو کارت گرافیک سری Navi توسط Sapphire اعلام شد


به تازگی یکی از شرکای کمپانی AMD در بخش تولید کارت گرافیک، مشخصات دو کارت از سری Navi را به صورت اجمالی اعلام کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Navi

طی مصاحبه با یکی اعضای شرکت Sapphire مشخص شده است که دست کم دو کارت گرافیک سری Navi محصولاتی میان رده با کارایی بالا بوده که در مقایسه با کارت‌های RTX کمپانی انویدیا قرار خواهند گرفت. طبق اطلاعات منتشر شده کارت گرافیک سری Pro با قیمت 399 دلار و کارت گرافیک XT  با قدرت بیشتر با قیمت 499 دلار عرضه خواهند شد.

در مقایسه با کارت‌های گرافیک انویدیا، این دو محصول در مقابل RTX 2060 و RTX 2070 قرار خواهند گرفت. مدل Pro از سری Navi کارایی بیش از RTX 2060 و کمتر از RTX 2070 را خواهد داشت. این در حالی است که نسخه XT این سری کارایی بیشتری از RTX 2070 ارائه خواهد داد. کارت گرافیک Pro حدود 50 دلار از RTX 2060 گرانتر خواهد بود اما در مقابل آن کارایی قابل توجیحی نیز دارد.

همچنین طبق اعلام سافایر، سری Navi از سخت افزار مخصوص قابلیت Ray Tracing در سیلیکون برخوردار نیستند. افزون بر این اشاره شد، نسل آتی کارت‌های گرافیک کمپانی AMD  با معماری جدید احتمالا از قابلیت مذکور پشتیبانی خواهد کرد. یکی از اعضای این شرکت اشاره داشته است که ارتقای کارایی سری Navi برای عرضه محصولاتی رده بالا رده احتمالا اتفاق نخواهد افتاد و کمپانی AMD همچنان کارت‌های گرافیک قدرتمندتر و مدل پرچمدار خود را با سری مبتنی بر Vega، موسوم به Radeon VII عرضه خواهد کرد.

بسیاری از منابع بر این باور هستند که AMD در خلال نمایشگاه کامپیوتکس پیش رو از سری Navi معرفی به عمل آورد. مدیر فناوری محصولات سافایر نیز این تاریخ (هفتم ماه میلادی مِی) را تایید کرد و افزود، عرضه کارت‌های مذکور از 7 جولای سال میلادی جاری است.

منابع: TechPowerUp | Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *