مشخصات چند کارت‌ گرافیک از سری Navi منتشر شد

مشخصات چند کارت‌ گرافیک از سری Navi منتشر شد


به تازگی مشخصات و جزئیاتی در مورد کارت‌های گرافیک سری Navi کمپانی AMD منتشر شده است. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار همراه باشید.

یک کانال یوتیوب به نام Adored TV مشخصات پردازشگرهای گرافیکی آتی کمپانی AMD در سری Navi را طی یک ویدیو منتشر کرده است. در این ویدیو اشاره شده که پردازشگرهای گرافیکی Navi تحت شیوه نامگذاری Radeon RX 3000 عرضه خواهند شد و RX 3090 XT مدل پرچمدارد (NAVI20) این سری است.

طبق این شایعات، پردازنده‌های گرافیکی Navi 20 قرار است تا در سه ماهه اول سال 2020 میلادی عرضه خواهند شد. با این حال افزوده شده، احتمال عرضه زودتر این پردازشگرهای گرافیکی وجود دارد، اما به شرطی که مشکلات در رابطه با کارایی این تراشه‌های جدید سریع‌تر رفع شود. طبق اطلاعاتی که از طریق این کانال به بیرون درز پیدا کرده، سری Navi قرار است تا در هفت مدل مختلف عرضه شود. سیلیکون Navi 12 در دو مدل 32 و 40 واحد محاسباتی، سیلیکون Navi 10 در سه مدل 48 ، 52  و 56و سری Navi 20 در دو مدل 60 و 64 واحد عرضه می‌شوند.

کارت‌های گرافیکی اشاره شده بنا بر گفته‌های این کانال در حال حاضر با مشکل کارایی مواجه هستند که AMD پس از رفع این مشکل آنها را عرضه خواهد کرد. بازه توان مصرفی این کارت‌ها همانطور که در لیست دیده می‌شود از 75 وات برای کوچکترین عضور این جمع و تا 225 وات برای مدل پرچمدار است. افزون بر این، کارت‌های سری جدید از حافظه های ویدیویی نوع GDDR6 برخوردار هستند.

این اطلاعات تنها شایعه است و صحت آنها قابل تایید نیست. رسانه سخت افزار تنها به باز نشر این موضوع پرداخته است. منبع: techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *