مشخصات کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT به بیرون درز پیدا کرد

مشخصات کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT به بیرون درز پیدا کرد


به تازگی یک منبع قابل اعتماد اطلاعاتی در مورد کارت گرافیک آتی کمپانی AMD منتشر کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.


کارت گرافیک RADEON


در جریان کنفرانس کمپانی AMD که در E3 امسال برگزار شد، یک منبع تصویری از یک اسلاید را منتشر کرده که مشخصاتی در مورد کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT کمپانی AMD را پیش از اعلام رسمی فاش می‌کند. این کارت گرافیک مبتنی بر فناوری ساخت 7 نانومتری بوده و این مدل با پسوند XT دارای قطعه سیلیکونی به کارگرفته شده ار سری Navi 10 است.

طراحی نسخه مرجع از نظر ظاهری زیبا است و خنک سازی نیز مانند همیشه مبتنی بر هیت سینک و یک فن دمنده است. در مشخصات فنی به 40 واحد محاسباتی این محصول اشاره شده است. با این حال اگر کمپانی سازنده از به کارگیری 64 واحد CU صرف نظر کرده است، کارت گرافیک Radeon RX 5700 XT با 2560 واحد پردازش جریانی خواهد داشت. افزون بر این، فرکانس پایه 1605 مگاهرتز، فرکانس در حالت گیمینگ 1755 مگاهرتز، فرکانس در حالت بوست 1905 مگاهرتز، 8 گیگابایت حافظه اصلی ویدیویی و 9.75 ترافلاپس توان پردازشی هم دیگر مشخصاتی است که این اسلاید مشخص می‌کند. از سوی دیگر، اطلاعات در دسترس قرار گرفته حاکی از به کارگیری استک‌های حافظه GDDR6 برای این کارت گرافیک هستند.

کمپانی AMD تا به اینجا به قیمت گذاری و یا زمان عرضه این کارت گرافیک اشاره‌ای نکرده است؛ با این حال می‌توان انتظار داشت تا در روزهای آتی این اطلاعات به صورت رسمی اعلام شوند.

منبع: techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *