مشخصات یک پردازنده‌ از سری EPYC 2 پیش از عرضه منتشر شد

مشخصات یک پردازنده‌ از سری EPYC 2 پیش از عرضه منتشر شد


به تازگی مشخصات فنی مربوط به یکی از پردازنده‌های سری EPYC 2 منتشر شده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

همانطور که مشخص است، کمپانی AMD در حال کار کردن بر روی نسل دوم پردازنده‌های EPYC 2 با معماری 2 Zen است. چنین چیزی خبر تازه‌ای نیست، اما آنچه که جدیدا مورد توجه قرار گرفته، رویت یکی از پردازنده‌های این سری در پایگاه داده SiSoft Sandra است.

می‌توان انتظار داشت تا پردازنده‌های قدرتمند سری EPYC 2 در نیمه دوم سال میلادی جاری عرضه شوند. پردازنده‌ای که جدیدا رویت شده و از این سری محسوب می‌شود، دارای 32 هسته پردازشی و 64 رشته پردازشی است. همانطور که اشاره شد، این پردازنده در یک پایگاه داده آنلاین دیده شده که از طریق این لینک می‌توانید مشاهده کنید.

پردازنده مدل مهندسی از فرکانس پردازشی پایه 1.7 گیگاهرتز و فرکانس پردازشی در حالت بوست 2.4 گیگاهرتز برخوردار است. این مقادیر برای یک پردازنده که برای استفاده چند هسته قرار است استفاده شود،می‌تواند  قابل توجه باشد. اما بهتر است که بدانید، این میزان فرکانس پردازشی مخصوص نمونه مهندسی بوده و مدل‌های که در آینده عرضه خواهند شد، به احتمال قوی با فرکانس بیشتری همراه هستند. حافظه نهان کش سطح سوم (L3) نیز در این مدل معادل 128 مگابایت بوده و این پردازنده با کد ZS1711E3VIVG5_24 / 17_N در این پایگاه داده ثبت شده است.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *