معرفی نسل دوم پردازنده‌های AMD Threadripper در کامپیوتکس 2018

معرفی نسل دوم پردازنده‌های AMD Threadripper در کامپیوتکس 2018


کمپانی AMD طی کنفرانس خبری خود در کامپیوتکس امسال از نسل دوم پردازنده‌های بالا رده Threadripper معرفی کرد. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Threadripper

نسل دوم پردازنده‌های بالارده Threadripper توسط کمپانی AMD در کنفرانس خبری کامپیوتکس 2018 رسما معرفی شد. این پردازنده‌ها همانند نسل اول در کلاس HEDT قرار خواهند گرفت و نمونه‌های MCM هستند. این پردازنده‌ها مبتنی بر تراشه Pinnacle Ridge بوده از فناوری ساخت 12 نانومتر برخوردار هستند. حداکثر تعداد هسته پردازشی در نسل دوم Threadripper مربوط به پرچمدار این سری است که با 32 هسته پردازشی و 64 ترد عرضه خواهد شد. از دو قابلیت قابل اشاره این پردازنده‌ها می‌توان به SMT و XFR 2.0 اشاره داشت که همراه تمامی مدل‌ها خواهد بود. معماری این پردازنده‌ها +Zen است که در این معماری نسبت به Zen شاهد افزایش کارایی تا 5 درصد و کاهش مصرف انرژی هستیم.

همانند نسل اول مدل‌های 8 هسته‌ای، 12 هسته‌ای و 16 هسته‌ای نیز در این نسل معرفی و عرضه خواهند شد. علاوه بر این، کمپانی AMD مدل‌های 24 هسته‌ای، 28 هسته‌ای و 32 هسته‌ای قدرتمندتر را نیز در نسل دوم پردازنده‌های Threadripper قرار می‌دهد. این پردازنده‌ها از کنترلر حافظه 4 کانال برخوردار بوده و تا حداکثر از 8 اسلات حافظه اصلی DDR4 پشتیبانی می‌کند. افزون بر این گفته‌ها، این پردازنده‌ها با مادربردهای مبتنی بر چیپست X399 سازگاری دارند.

منبع: TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *