معرفی AMD از Radeon Vega II Duo؛ یک کارت گرافیک با دو پردازشگر

معرفی AMD از Radeon Vega II Duo؛ یک کارت گرافیک با دو پردازشگر


کمپانی AMD در کامپیوتکس 2019 امسال معماری RDNA را معرفی کرد که همراه با کارت‌های گرافیک سری Navi راه‌اندازی خواهد شد. بنا بر اطلاعات منتشر شده، این کمپانی همچنان قصد دارد تا کارت‌های گرافیکی قدرتمندی را با نامگذاری RADEON Vega معرفی کند؛ از سوی دیگر، خبری مبنی بر معرفی یک کارت گرافیک جدید از سوی این کمپانی که دو پردازشگر گرافیکی را به همراه دارد، منتشر شده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.کمپانی AMD پیشتر اولین سری از کارت‌های گرافیک مبتنی بر فناوری ساخت 7 نانومتری جهان را معرفی کرده است. به تازگی نیز این شرکت کارت گرافیک Radeon Vega II  Duo را معرفی کرده که مبتنی بر دو تراشه گرافیکی است که این کارت گرافیک می تواند به عنوان اولین نمونه 7 نانومتری همراه با دو پردازشگر گرافیکی باشد. طبق اطلاعات منتشر شده این کارت گرافیک از دو پردازشگر RADEON Vega 20 برخوردار است  که هر کدام از آنها دارای 64 واحد محاسباتی هستند. از سوی دیگر هر کدارم از تراشه‌های به کار رفته از چهار واحد استک حافظه ویدیویی HBM2 استفاده می‌کنند که حداکثر ظرفیت 32 گیگابایت را خواهد داشت. با این حال نسخه Duo از 128 واحد محاسباتی، 8192 واحد پردازش جریانی و مجموعا 64 گیگابایت حافظه ویدیویی برخوردار است.

کمپانی AMD و اپل با همکاری همدیگر موفق به توسعه یک درگاه ارتباطی PCI-Express جدید شدند که از 475 وات توان پشتیبانی می‌کند. افزون بر این، لینک به کار رفته برای این  کارت گرافیک جدید قادر است تا پهنای باند 84 گیگابایت بر ثانیه میان هر دو تراشه گرافیکی ارائه کند. نکته مهم تر این است که کارت گرافیک جدید به صورت آنبرد از یک پورت Thunderbolt 3 برخوردار است. اگر ظاهر این کارت گرافیک برای شما متفاوت می‌باشد، بهتر است بدانید این فرم فاکتور جدید که به هیچ یک از کانکتورهای تامین توان مانند PCI-E نیازی ندارد و تفاوت بسیاری با کارت‌های گرافیک معمول که برای کامپیوترهای شخصی استفاده می‌شود دارد، یک مدل MPX نامیده می‌شود.

کارت گرافیک Radeon Pro Vega II Duo کمپانی AMD از مشخصه 32 بیتی شناور برای محاسبات با توان 14.1 ترافلاپس به ازای هر یک پردازشگر گرافیکی و در مجموع توان 28.2 ترافلاپس را ارائه می‌کند. به صورت تخمینی این کارت گرافیک از فرکانس کلاک هسته در حالت بوست 1.72 گیگاهرتز برخوردار است. کارت Radeon Pro Vega II همراه با مک پرو جدید کمپانی اپل با قیمت گذاری 35,000 دلار عرضه خواهد شد.

منبع: videocardz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *