مقامات کالیفرنیا با دوربین‌های فوق دقیق به جنگ آتش‌سوزی می‌روند

مقامات کالیفرنیا با دوربین‌های فوق دقیق به جنگ آتش‌سوزی می‌روندبه گزارش مهر به نقل از سی ان بی سی، مقامات اداره جنگل بانی و مقابله با آتش ایالت کالیفرنیا می‌گویند آتش‌سوزی مهیب کل شهر پارادایز را از بین برده و در حال حاضر حدود ۴۰ درصد آن مهار شده است.

گوین نیوسام فرماندار تازه انتخاب شده این ایالت می‌گوید از این پس برای جلوگیری از تکرار این رویدادهای تلخ از فناوری‌های پیشرفته استفاده خواهد شد. وی قصد دارد شبکه ای از دوربین‌های فوق دقیق را در جنگل‌های کالیفرنیا نصب کند تا از این طریق بتوان به سرعت از وقوع آتش سوزی مطلع شد و برای مهار آن اقدام کرد. قرار است این دوربین‌ها بیشتر در مناطقی نصب شوند که سابقه وقوع آتش سوزی در آنها بیشتر بوده است.

دوربین‌های یادشده از نوع مادون قرمز بوده و مجهز به هوش مصنوعی نیز خواهند بود تا بتوانند به طور خودکار وقوع آتش سوزی را تشخیص داده و برای نهادهای مرتبط پیام هشدار سریع ارسال کنند.

در حال حاضر نیز تعدادی دوربین مادون قرمز در نقاط جنگلی ایالت کالیفرنیا نصب شده، اما تعداد آنها در کل این ایالت کمتر از ۸۰ مورد است و از فناوری پیشرفته ای نیز برخوردار نیستند. قرار است تعداد این دوربین‌ها تا سال ۲۰۲۲ به ۶۰۰ دوربین برسد و ۹۰ درصد از مناطق برنامه ریزی شده را پوشش دهند.  

گفته می‌شود شرکتی به نام PG&E وظیفه نصب زیرساخت‌های مورد نیاز برای این کار را بر عهده خواهد گرفت. به نظر می‌رسد اتصالی برق عامل وقوع آتش سوزی اخیر در جنگلهای کالیفرنیا بوده است.

این آتش سوزی مهیب تا به حال ۹۷۰۰ خانه را نابود کرده و موجب مرگ ۶۳ نفر شده است. در یک سال اخیر در این منطقه ۱۶ آتش سوزی کوچک و بزرگ رخ داده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *