ممکن است اینتل چیپست Z370 را با نام Z390 عرضه کند!

ممکن است اینتل چیپست Z370 را با نام Z390 عرضه کند!


به نظر میرسد پردازنده 8 هسته ای که چندی پیش اطلاعاتی را در مورد آن خوانده اید، روی چیپست Z370 کار کند! همراه سخت افزار باشید.

آنطور که گمانه زنی میشود، به نظر میرسد اینتل قصد دارد چیسپت Z370 را دوباره ولی با نام Z390 به تولید کنندگان مادربرد بفروشد. اینتل به تازگی در وب سایت خود یک صفحه مربوط به چیپست Z390 را ایجاد کرد. در این صفحه و در دیاگرام این تراشه مشخص شده است که تمام پردازنده های Coffee Lake قادراند روی این چیپست نصب شوند در حالی که این چیپست از پردازنده های نسل بعد نیز پشتیبانی میکند.

شایعات میگویند Z390 همان Z370 است و تولید کنندگان مادربرد برای به کاربردن این چیپ در محصولات خود به روش های سنتی رجوع میکنند، روش های سنتی مانند به کار بردن کنترلرهای خارجی به عنوان مثال کنترلرهای ساخت کمپانی Asmeda.

Z390 مورد بحث قرار بود برای پردازنده جدید اینتل که 8 هسته دارد عرضه شود، اما ظاهرا نباید به این زودی منتظر این تراشه بود. جهت یادآوری لازم به ذکر است این چیپست برای سوکت LGA1151 طراحی شده و از DMI 3.0 بهره مند است. همانند Z370 بیست و چهار مسیر PCIe gen 3.0 دارد و از 6 پورت SATA پشتیبانی میکند. کاربران میتوانند درایوهای خود را با این چیپست به صورت AHCI و RAID مورد استفاده قرار دهند. اینتل به تولید کنندگان پیشنهاد داده است در کنار این تراشه، از کنترلر AC9560 برای وای فای و بلوتوث نیز استفاده کنند.

               

منبع Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *