مناسب‌سازی معابر زمان‌بر است – همشهری آنلاین

مناسب‌سازی معابر زمان‌بر است – همشهری آنلاینبه گزارش همشهری، ‌ «مهدی لطفی» می‌افزاید: با تاکیدی که در این کمیته‌ نخست بر مناسب‌سازی کرج صورت گرفت؛ راهکارهایی به شهرداری‌های مناطق دوازده‌گانه کرج که طبیعتا محله کوی کارمندان را نیز در برمی‌گیرد ارائه شد تا منطقه به منطقه فعالیت‌های خود را برای تسهیل عبور و مرور جانبازان و معلولان پیگیری کنند.

لطفی در پاسخ به این‌که فضای شهری کرج به‌خصوص محله کوی کارمندان همچنان فضای مساعدی برای عبور و مرور معلولان ندارد، می‌گوید: مناسب‌سازی موضوعی زمان‌بر است و در کنار اقدامات عمرانی به فرهنگ‌سازی نیز احتیاج دارد. این مسئول از مطرح شدن بحث فرهنگ‌سازی مناسب‌سازی در شورای ترافیک استان خبر می‌دهد و می‌گوید: برای نمونه جای پارک ویژه معلولان در شهر و محله‌ها وجود دارد اما توسط دیگر راننده‌ها اشغال می‌شود؛ در شورای ترافیک از راهنمایی و رانندگی خواستیم با این مساله برخورد شود تا به‌تدریج این فرهنگ در جامعه رواج پیدا کند.

لطفی می‌افزاید: مناسب‌سازی موضوعی صرفا عمرانی نیست و فرهنگ‌سازی در آن نقش پررنگی دارد؛ از همین رو رسانه‌ها به‌خصوص صدا و سیما به عنوان عضو کمیته اطلاع‌رسانی مناسب‌سازی باید در این خصوص ما را یاری دهند. مدیر منطقه ۸ شهرداری کرج با بیان این‌که شهرداری منطقه ۸ سال گذشته آمادگی بهبود وضعیت خیابان‌های غربی کوی کارمندان را داشت می‌گوید: اما به دلیل درخواست اداره آب مبنی بر تکمیل لوله‌گذاری شبکه آب منطقه برای تقویت فشار آب از این کار خودداری کردیم. وی ادامه می‌دهد: پس از پایان این عملیات، ما نیز در شهریور و مهرماه نسبت به روکش آسفالت خیابان‌های غربی محله کوی کارمندان اقدام خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *