منتظر عرضه پردازنده‌های جدید 12 و 16 هسته‌ای Ryzen، از سوی کمپانی AMD باشید

منتظر عرضه پردازنده‌های جدید 12 و 16 هسته‌ای Ryzen، از سوی کمپانی AMD باشید


طبق آخرین اطلاعات از منابع معتبر، احتمال عرضه پردازنده‌های جدید کمپانی AMD در سری Ryzen با 12 و 16 هسته پردازشی وجود دارد. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Ryzen

کمپانی AMD به تازگی در مورد نقشه راه خود برای عرضه پردازنده‌های جدید مبتنی بر معماری Zen صحبت کرده است. طی این اعلام، کمپانی AMD قصد دارد تا سال 2020 سری Zen 2 و Zen 3 را عرضه کند. همچنین به عرضه Zen 5 در آینده نیز اشاره شده است. طبق این نفشه راه، معماری Zen 2 با فناوری ساخت 7 نانومتری همراه خواهد بود. از سوی دیگر معماری Zen 3 نیز با فناوری ساخت 7 نانومتری همراه خواهد بود نسبت به نسل قبلی خود، همانند + Zen، معماری بهینه‌تری خواهد بود. در این حال، منابع اطلاعاتی را از معماری Zen 5 به ما می‌دهند. در اینجا اشاره‌ای به تولید پردازنده‌های Zen 4 نشده است. با این حال احتمال جهش کمپانی AMD در این قسمت، به سوی معماری Zen 5 با فناوری ساخت 3 نانومتری دیده می‌شود. این در حالی است که برخی از منابع به عدم معرفی محصولات 10 نانومتری کمپانی اینتل تا قبل از سال 2020 میلادی اشاره داشتند.

در بخشی دیگر اطلاعات تازه حاکی از مشخصات پردازنده‌های سری RYZEN 3000 است. طبق این داده‌ها، کمپانی AMD پردازنده‌های RYZEN 3000 را همراه با سوکت AM4، در مدل‌هایی 8، 12 و 16 هسته‌ای عرضه خواهد کرد. در این حال، عرضه پردازنده‌های رده معمولی با 12 هسته پردازشی از این سری، بیشتر قابل درک است. نا گفته نماند، قسمتی از اطلاعاتی که ذکر شده، تنها در قالب شایعه هستند و تا قبل از معرفی و انتشار رسمی اطلاعات دقیق از سوی کمپانی AMD، تمام این صحبت‌ها احتمالاتی بیش نیستند.

منبع: WCCFTech

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *