منتظر APU های جدید AMD باشید

منتظر APU های جدید AMD باشید


حتما نام دو مدل از پردازنده های AMD را که مجهز به گرافیک داخلی Vega بوده اند را شنیده اید و در لیست سازگاری مادربرد ها دیده اید، با سخت افزار همراه باشید تا جزئیات بیشتری از این پردازنده ها بدانید.

این دو APU که نام آنها Ryzen 3 2200GE و Ryzen 5 2400E است ، 35 وات توان دارند. که مصرف برق پایینی به حساب می آید.

Ryzen 3 2200GE دارای 4 هسته حقیقی و 4 رشته پردازش مجازی است. فرکانس پایه آن از 3.2 گیگاهرتز شروع و به 3.6 گیگاهرتر میرسد. حافظه L3 این پردازنده 4 مگابایت است و AMD 8 هسته از گرافیک Vega را در قلب این پردازنده جای داده است که سرعت آن به 1100 مگاهرتز میرسد. این پردازنده دارای SMT نیست.

پردازنده دیگر یعنی Ryzen 5 2400GE از SMT بهره مند است، به همین دلیل  علاوه بر داشتن 4 هسته حقیقی، 8 رشته پردازشی مجازی را هم داراست و در قلب خود 11 هسته گرافیکی Vega را نیز جای داده است. سرعت پردازنده همانند 2200GE است با این تفاوت که تا 3.8 گیگاهرتز افزایش میابد. سرعت گرافیک مجتمع این پردازنده نیز 1250 مگاهرتز است. نا گفته نماند که ابهاماتی پیرامون گرافیک این پردازنده وجود دارد.

AMD این پردازنده ها را در لیست پردازنده های کم مصرف خود جای داده است، پردازنده هایی که تا به بازار عرضه نشوند نمیتوان در مورد آنها اظهار نظر کرد. این پردازنده ها در صورت کارای مناسب، میتوانند گزینه خوبی برای یک کامپیوتر ساده و یا حتی یک سرور کوچک NAS باشند.

منبع guru3d

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *