مهاجری: فشارها روی نساجی  زیاد است

مهاجری: فشارها روی نساجی  زیاد استآنها بعد از سال‌ها تلاش سرانجام از رقابت‌های لیگ دسته اول به فصل هجدهم لیگ برتر رسیدند تا هم این تیم و هم استان مازندران برای نخستین بار صاحب یک سهمیه در لیگ برتر باشد. در حالی که انتظار می‌رفت لیگ برتری شدن نساجی سلام قائمشهر به روزهای خوش در فوتبال باشد، اما این لیگ برتری شدن همراه با آغاز حواشی مهم و بزرگ برای سرخ‌پوشان قائمشهری شد و پس از گذشت یک سال همچنان ادامه دارد.

مشکلاتی که در پایان فصل گذشته جایگاهی بهتر از دهمی را نصیب «مجید جلالی» (پس از جدایی «جواد نکونام») و بازیکنانش نکرد. شرایط نساجی در فصل پیش آنقدر بد بود که مدیرعامل این باشگاه هم استعفا داد و نکونام سرمربی این تیم هم پس از آن تصمیم به جدایی گرفت. هر چند تلاش‌های زیادی برای برگشت او صورت گرفت اما در نهایت جلالی هدایت تیم را برعهده گرفت و فصل ناکامی را با این تیم پشت سرگذاشت. قرار بود این تیم در فصل جدید از همان روزهای آغازین تعیین تکلیف شود، اما همچنان وضعیت مالکیت نساجی مشخص نیست و حتی احتمال دارد و شنیده می‌شود که این باشگاه شاید از مالک جدید و حتی مالک قدیمی هم گرفته شود.

  • انتقال نساجی قانونی نیست 

سرخپوشان قائمشهری که هوادارانشان تعصب خاصی روی تیم دارند، این روزها تمریناتشان را با «محمدرضا مهاجری» سرمربی فصل پیش ماشین‌سازی انجام می‌دهند و به نظر می‌رسد از نظر فنی شرایط خوبی بر این تیم حکمفرما باشد. حسن جعفری، رضا دهقانی، رضا علیاری، مجتبی بیژن، مجتبی رمضانی، محمد قاضی، مهرداد کفشگری و میلاد سرلک به ترکیب مهاجری اضافه شده‌اند و فرشاد فرجی، جورجی وولسیانی، احمد عبدالله‌زاده، علی‌اصغر عاشوری، محمد آبشک و مهرداد عبدی هم خروجی‌های نساجی لقب گرفته‌اند؛ ترکیبی که به نظر قابل قبول می‌رسد و دست مهاجری را برای چیدن ترکیب تیمش و کسب موفقیت در نساجی باز می‌گذارد. هر چند مهاجری نشان داده در هر تیمی که حضور داشته باشد، سخت می‌بازد اما به راحتی نتیجه نمی‌گیرد.

با وجود آرامش فنی که در اردوی تدارکاتی نساجی در تهران حکمفرماست، اما این تیم در زمینه مالکیت هنوز مشکلاتی دارد. در حالی که ۴ هفته قبل «فرهاد صنیعی‌فر» مالک قبلی، نساجی را به «محمد اژدری» فروخت اما پاس نشدن چک‌های اژدری آغاز یک جنگ مدیریتی بین ۲ مالک قدیم و جدید این تیم بود. در میان اعتراض صنیعی‌فر به پاس نشدن چک‌های اژدری، ‌ مالک جدید هم اعلام کرد بدهی‌های باشگاه بیش از مبلغ اعلام شده بوده و در صورتی که مشکل بدهی‌ها حل شود، چک‌های جدید پاس خواهند شد. البته پس از کشمکش‌های فراوان، بالاخره اواخر هفته گذشته در جلسه صنیعی‌فر و حدادیان ۲ مالک قبلی باشگاه و معاون سیاسی استاندار و مسئولان دیگر مقرر شد با نظارت هیات فوتبال مازندران، واگذاری مالکیت این باشگاه قدیمی انجام شود.

قرار است مالک جدید نساجی با گذاشتن مبلغی برای پرداخت بدهی‌ها نزد هیات فوتبال مازندران به ریاست «غلامرضا بهروان» بماند تا با نظارت هیات این مرحله سپری شود. با توجه به جلسه نساجی رسما به مالک جدیدش اژدری رسید و این خبر خوبی برای بازیکنان و کادر فنی تیم و همچنین هواداران است که در هفته‌های اخیر به دلیل کمبودها و بلاتکلیفی با مشکلاتی روبه‌رو بودند.

  • بدهی‌ها؛ مهم‌ترین مساله نساجی 

مساله مهم این روزهای نساجی بدهی‌های این باشگاه است که از سال‌ها پیش تاکنون باقی مانده و به آن افزوده شده است. همین بدهی‌ها در حال حاضر محل اختلاف مالکان پیشین و مالک جدید باشگاه شده؛ بدهی‌هایی که طبق قوانین در نظر گرفته شده برای باشگاه‌های بدهکار، حتی واگذاری باشگاه نساجی به مالک جدید را نیز نقض می‌کند، زیرا بر اساس مصوبه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال انتقال یک باشگاه از فردی به فرد یا از شهری به شهر دیگر پیش از تسویه کامل بدهی‌ها ممکن نخواهد بود.

پس از فروش امتیاز نساجی کمیته تعیین وضعیت سازمان لیگ اعلام کرد که سهام باشگاه‌های بدهکار قابل فروش نیست و به نظر می‌رسد که حالا مالک جدید برای این‌که زیر بار بدهی‌های غیرشفاف نساجی نرود، پرداخت مبلغ را به زمان تسویه شدن بدهی‌ها موکول کرده است. با توجه به شرایط پیش آمده و مشخص نبودن وضعیت مالکیت این تیم به نظر نمی‌رسد تا تعیین تکلیف باشگاه، شرایط قرارداد برای بازیکنان جدید نساجی و حتی خود مهاجری هم به عنوان مربی جدید این تیم اعتبار چندانی داشته باشد و بازیکنان جدید می‌توانند در چنین بلبشوی مدیریتی به راحتی قید حضور در نساجی را بزنند. اکنون حال و هوای این روزهای نساجی پس از جلسه مدیران فعلی و سابق این تیم و قول مسئولان برای رفع مشکلات بهتر شده و قرار است با واگذاری قطعی این باشگاه به اژدری، نساجی فصل خوبی را در لیگ نوزدهم آغاز کند.

  • رفع مشکلات؛ نیاز نساجی‌چی‌ها 

«فرهاد کوچک‌زاده» سرپرست تیم نساجی مازندران با انتقاد از شرایط موجود تیم عنوان می‌کند:‌ مشکل پیش‌آمده در قرارداد مدیران باشگاه یا باید با کدخدامنشی مسئولان استانی حل شود یا در مراجع قضایی. روند پیگیری قانونی شاید تا ۲ سال هم به‌ طول بینجامد و نساجی نمی‌تواند معطل این مراحل زمان‌بر بماند. در چنین شرایطی چشم هواداران این باشگاه به درایت مسئولان استانی است. با بدهی‌هایی که نساجی دارد، کمتر خریداری به سراغ خرید آن خواهد آمد. اگر در این شرایط نساجی خریداری دارد که تنها خواهان مشخص شدن وضعیت بدهی‌های قبلی این تیم است، مدیران برای رفع مشکلات و موانع از مالک جدید این تیم حمایت کنند.

  • انگیزه بالای نساجی 

سرمربی نساجی مازندران می‌گوید: انگیزه تیم بسیار بالاست، افرادی مثل مهرداد کفشگری، حامد شیری و محمد عباس‌زاده با جدیت در حال تمرین هستند و فشارهای زیادی تحمل می‌کنند. «محمدرضا مهاجری»  درباره مشکلات مدیریتی این باشگاه عنوان می‌کند: باید هر چه زودتر این شرایط بهبود یابد تا تیم دغدغه‌ای نداشته باشد. بچه‌ها با جان و دل در حال تمرین هستند و چشمشان را روی مشکلات بسته‌اند. هواداران تا اینجای کار نباید نگران تیم باشند، هنوز مشکلات موجود بر روی مباحث فنی ما تاثیری نگذاشته، ولی اگر ادامه پیدا کند، قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

وی درباره تعیین تکلیف محل برگزاری تمرینات نساجی بیان می‌کند: هواداران دوست دارند تمرینات تیمشان را از نزدیک ببینند و ما هم علاقه‌مند به برگزاری تمرینات در قائمشهر هستیم، اما برای این کار مهم‌تر از همه فراهم کردن زمینی با کیفیت است. نساجی تنها نماینده شمال کشور در لیگ برتر است و برای موفقیت این تیم در لیگ نوزدهم باید امکانات خوبی در اختیارش باشد. مهاجری درباره شرایط این تیم و جایگاهی که ممکن است در لیگ نوزدهم کسب کند ادامه می‌دهد: صحبت کردن از آینده کمی زود است. تلاش می‌کنیم تیم خوبی ببندیم تا طرفداران شاهد بازی‌های خوب نساجی در فصل جدید باشند.

  • ایجاد حواشی برای نساجی 

«محمد اژدری» مالک جدید نساجی که این روزها به دلیل پاس نشدن چک‌هایش مشکلات زیادی با مالک قبلی این تیم دارد اظهار می‌کند:‌ کمتر از یک ‌ماه  است که باشگاه را تحویل گرفته‌ایم و در این مدت تمام تلاش‌ها برای اجرای کارها به نحو احسن بوده است. حواشی زیادی در این مدت برای ما ایجاد شد و انرژی فراوانی از ما گرفت ولی جدی پای کار ایستاده‌ایم و تلاش می‌کنیم امسال نساجی در جایگاه واقعی خودش قرار بگیرد. نساجی قدمتی ۶۰ ساله دارد، یعنی زمانی که ما نبودیم، این باشگاه تاسیس شده، نباید با حب و بغض‌ها و خودخواهی‌ها نساجی بازیچه و به احساسات مردم بی‌احترامی شود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *