نقد و بررسی «هستی» توسط عبدالکریم رشیدیان و غلامحسین معتمدی

نقد و بررسی «هستی» توسط عبدالکریم رشیدیان و غلامحسین معتمدیبه گزارش خبرگزاری مهر، نشر نی نشست معرفی و بررسی کتاب «هستی» ویراستاران: رولو می، ارنست انجل و هانری ف. النبرگر و ترجمه سپیده حبیب را از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ روز سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ برگزار می‌کند. در این نشست عبدالکریم رشیدیان، غلامحسین معتمدی و مترجم کتاب حضور داشته و برای حاضران سخن خواهند گفت.  

نویسندگان کتاب «هستی» پایه‌گذاران روان‌درمانی اگزیستانسیال در نیمه‌ سده‌ بیستم اروپا هستند که همگی از بزرگان روانکاوی فرویدی و گاه همچون لودویگ بینزوانگر از دوستان نزدیک فروید بوده‌اند ولی در برخورد با کاستی‌های روان‌کاوی، در پی رویکردی انسان‌مدارتر، از فلسفه یاری جستند و زبان فلسفه‌ اگزیستانسیال را به رشته‌ خودشان ترجمه کردند. کار رولو می در پیگیری ترجمه و ویرایش این مقالات از زبان‌های آلمانی و فرانسوی به انگلیسی، خدمتی بزرگ بود زیرا جهان انگلیسی‌زبان و از این طریق سایر فرهنگ‌ها، را با این رویکرد و ژرفای آن آشنا کرد و به‌عبارتی، آن را جهانی ساخت.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این کتاب آموزش داده می‌شود، تعریفی است که از فلسفه‌ اگزیستانسیال به دست داده می‌شود و وجوهی از این فلسفه که در درمان کاربرد دارد. دومین چاپ این ترجمه به تازگی در ۶۲۸ صفحه و بهای ۸۸ هزار تومان منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند در روز و ساعت اعلام شده به خیابان فاطمی، خیابان رهی معیری، نبش خیابان فکوری، پلاک ۲۰ مراجعه کنند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *