نمایشگاه مدیریت پسماند و بازیافت در شهر آفتاب گشایش یافت

نمایشگاه مدیریت پسماند و بازیافت در شهر آفتاب گشایش یافتبه گزارش ایرنا، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در حاشیه این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه از ۱۴ تا ۱۷ آذر از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در شهر آفتاب ادامه دارد.

رضا عبدلی افزود: ۸۵ غرفه در این نمایشگاه برپا شده که از این تعداد ۱۵ غرفه مربوط به شرکت‌کنندگان خارجی است، در این نمایشگاه کشورهایی از جمله آلمان، ایتالیا، ایرلند شمالی، هلند و چین حضور یافته‌اند.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را جذب شرکت‌های فعال در زمینه مدیریت پسماند و بازیافت ذکر و خاطرنشان کرد: وضعیت ایران از نظر تولید پسماندهای خانگی، شهری، کشاورزی و بیمارستانی در شرایط خوبی قرار ندارد.

عبدلی با تاکید بر این که باید به سمت استفاده از تکنولوژی‌های جدید در بحث مدیریت پسماند حرکت کنیم اضافه کرد: با توجه به حضور شرکت‌های دانش بنیان در این نمایشگاه، فرصت ارتباط دوسویه و تعامل این شرکت‌ها با شهرداری تهران فراهم شده است.

وی ادامه داد: در سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران حوزه معاونت سرمایه‌گذاری و فناوری نوین وجود دارد که کار امکان‌سنجی جذب مشارکت و سرمایه‌گذاری تولیدکنندگان را انجام می‌دهد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به تولید ۹ هزار تن زباله در روز و انتقال آنها به مجموعه آرادکوه گفت: این مجموعه فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های خصوصی است.

وی یکی از معضلات و دغدغه‌های مدیریت شهری تهران را موضوع پسماند و زباله‌ها عنوان کرد و افزود: حلقه اصلی و مفقوده این ماجرا دست شهروندان است که می‌تواند با روش‌های متعدد، تولید زباله را کاهش و تفکیک از مبدا را انجام دهند.

به گفته عبدلی در حال حاضر اپلیکیشنی برای جمع‌آوری پسماند خشک شهروندان در مناطق ۱، ۲ و ۱۱ در حال فعالیت است که هر کاربر دارای کد بوده و پس از تحویل زباله‌های خود به این اپلیکیشن قیمت پسماند را دریافت می‌کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *