نهج‌البلاغه به زبان فرانسوی رونمایی شد

نهج‌البلاغه به زبان فرانسوی رونمایی شدبه گزارش ایرنا، آیین رونمایی از نهج‌البلاغه به زبان فرانسوی با حضور رئیس بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه و رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور، رئیس بنیاد بین‌المللی نهج البلاغه در این آیین گفت: بیش از ۲۰ سال دنبال مترجمی برای ترجمه گزیده‌ای از نهج‌البلاغه برای بازتاب بخش‌هایی از سخنان امیرالمومنان(ع) بودیم تا اینکه دامغانی با توجه به علاقه و ارادتی که به امام علی(ع) داشت این کار را به بهترین شکل انجام داد.  این کتاب در کشورهای فرانسوی زبان توزیع خواهد شد تا به نسل جوان که در پی منابع اسلامی هستند کمک کند.

فریده مهدوی دامغانی طی ۱۴ سال اخیر مهمترین آثار شیعی و ۳۰۰ متن در این حوزه را به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی ترجمه کرده‌ است. وی مترجم، دکترای‌ ادبیات‌ اروپا با گرایش ادبیات‌ قرون‌ وسطی‌ متولد ۱۳۴۲ است که تا سال ۱۳۹۱، ۴۴۵ اثر ترجمه کرده و بسیاری از این موارد، انواع دعاهای معتبر، زیارتنامه‌ها و آثار مذهبی بوده است.

در این آیین همچنین تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه با موضوع مشارکت در راه‌اندازی و اداره کتابخانه مشارکتی در محل بنیاد مطابق ضوابط، شرایط و مقررات کتابخانه‌های عمومی توسط مدیریت امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری امضا شد.

بنیاد نهج‌البلاغه سال ۱۳۵۵ کار خود را با تحقیق و پژوهش در متن نهج‌البلاغه آغاز کرد و تا پیروزی انقلاب اسلامی به طور محدود فعالیت خود را پی ‌می‌گرفت که پس از پیروزی انقلاب با پیام امام خمینی(ره) به کنگره هزاره نهج‌البلاغه به طور رسمی افتتاح شد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *