هاشمی: ۳۵۰ نیروی شهرداری تهران در مناطق سیل‌زده حضور دارند

هاشمی: ۳۵۰ نیروی شهرداری تهران در مناطق سیل‌زده حضور دارندبه گزارش شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان صد و سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این‌که از ساعت ۷ صبح امروز جلسه هم اندیشی اعضا با حضور آقای حناچی برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه مسائل مختلف از جمله اقدامات شهرداری تهران در بحث سیل مطرح شد و همچنین شهردار توضیحاتی را درباره کمک به سیل‌زدگان استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان مطرح کرد.  

او  در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که فکر می کنید با توجه به حجم خسارت های وارد شده به مناطق سیل زده آیا این میزان کمک کافی است، گفت: قرار نیست شهرداری تهران همه هزینه ها را تقبل کند البته، این رقم هم مناسب است. این در حالی است که امکانات لجستیکی شهرداری از جمله ۱۲۰ ماشین سبک و سنگین در ۳ منطقه سیل زده استقرار یافته و همین طور نیروهای خدمات شهری در مناطق سیل زده از ۲۵۰ نفر به ۳۵۰ نفر افزایش پیدا کرده است. در نتیجه با رای امروز شورای شهر این اجازه به شهرداری داده می شود تا با تمام قوا از امکانات استفاده کند.  

هاشمی گفت: همچنین، در رابطه با اقدامات شهرداری تهران در سال ۹۸ براساس برنامه سوم و قانون بودجه هماهنگی هایی انجام شد و بنابر توضیح شهردار تهران در سال ۹۷، صد در صد بودجه نقدی تحقق پیدا کرده است و البته در رابطه با بودجه های غیرنقدی هنوز مشکلاتی وجود دارد و ۱۰۰ درصد آن محقق نشده است.  

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به این‌که شهردار تهران قول داده بود تا لایحه دوفوریتی را به عنوان کمک به مناطق سیل‌زده به شورا بیاورد، عنوان کرد: با توجه قوانین کشور این لایحه بررسی و مواردی به آن اضافه شد تا دست شهردار تهران برای انجام اقدامات لازم باز باشد و نگویند که شهرداری تهران خارج از حوزه و بدون رعایت قوانین مشغول کمک رسانی است.  

هاشمی گفت: شهرداری تا سقف ۱۰ میلیارد تومان می‌تواند کمک نقدی انجام دهد. البته در این میان از کمک‌های مردمی نیز استفاده می‌شود و در ادامه برای جبران هزینه مصرف شده می‌توان از تهاتر بودجه‌های مختص به بحران استفاده کرد.  

هاشمی اضافه کرد: در ادامه، درخواست و اعتراض برخی به آرای کمیسیون ماده ۷ برای شناسایی باغات مورد بررسی قرا گرفت که براساس نظر اعضای شورای شهر از میان ۷ پرونده بررسی شده ۳ مورد باغ نبوده و ۳ مورد باغ شناخته شد.  

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اعتراض رانندگان تاکسی و مینی بوس فرودگام امام خمینی (ره) به پرداخت عوارض طرح ترافیک، گفت: این اعتراضات به من رسیده و من آن را به کمیسیون عمران و حمل و نقل ارجاع دادم و در نهایت پس از نتیجه‌گیری، نظر شورا به معاونت حمل و نقل و ترافیک ارسال می‌شود و امیدواریم آن‌ها طبق این رای عمل کنند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *