همکاری پلیس و دادستانی برای پاک‌سازی نقاط آلوده به زباله

همکاری پلیس و دادستانی برای پاک‌سازی نقاط آلوده به زباله رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: برنامه این است تا خلازیر در محدوده منطقه ۱۹ و  میدان شوش و قسمت اوراقچی‌ها در مناطق ۱۵ و ۱۶ پاک‌سازی و آن راسته به منطقه‌ای تجاری-اداری تبدیل شود.

زهرا صدراعظم نوری در گفت‌وگو با شهرنوشت با اشاره به آزادسازی ۵۰ هکتار عرصه شهری با پاک‌سازی محله تقی‌آباد اظهار کرد: یکی از لکه‌های آلوده و پر مساله شهر تهران که مخاطرات محیط‌زیستی بالایی داشت و همین طور از لحاظ اجتماعی بسیار پر مساله بود امروز پاکسازی شده‌است.

او ادامه داد: تقی‌آباد واقع در جنوب غربی شهر تهران و در محدوده منطقه ۱۸ بود که طی ۳۰ سال شکل گرفته بود و مملو از زباله‌های خشکی بود که توسط پیمانکاران و افراد مختلف در آنجا دپو می‌شد و پس از تفکیک انتقال پیدا می‌کرد.

رئیس کمیسیون محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان این‌که در قالب این کار حتی تخلفات و بزه‌های اجتماعی هم در این منطقه رخ می‌داد، تصریح کرد: این منطقه در اثر بی‌توجهی و سهل انگاری به این سمت و سو حرکت کرده بود و برخی طی این سال‌ها در این منطقه فعالیت غیرقانونی و ضدمحیط زیستی انجام دادند و البته طی این مدت هم اراده‌ای برای پاک‌سازی این منطقه وجود نداشت.

صدراعظم نوری با بیان این‌که در این دوره با حمایت‌های شورای شهر تهران، پشتکار شهردار منطقه و حضور قوی و موثر دادستانی تهران و نیروی انتظامی این منطقه پاکسازی شد، اضافه کرد: یکی از علت‌های موفقیت این کار جسارت و تدبیر دادستانی بود که همکاری بی‌نظیری با شهرداری تهران داشت.

او به حضور مجدانه نیروی انتظامی تهران بزرگ در این امر اشاره کرد و افزود: با یک برنامه‌ریزی همه جانبه طی ۷۰ روز ۱۰۸ خودرو متوقف و کلیه ورودی‌ها مسدود شد. طی این پاکسازی هیچ گونه بحران یا ضرب و شتمی رخ نداد.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: طی صحبت‌های انجام شده به حوزه شهرسازی و خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کردیم تا این نقطه را ساماندهی کنند، به همین دلیل باید برای زباله‌های خشک این منطقه در آرادکوه محلی را در نظر بگیرند تا در کنار سایر زباله‌ها و سایت وضعیت زباله های خشک را سامان دهند.

نوری با اشاره به این‌که اراضی آزاد شده در تقی آباد متعلق به اوقاف است، عنوان کرد: شهرداری تهران با همکاری اوقاف باید برای این منطقه یک طرح در نظر بگیرد تا کاربری مناسبی برای بهره‌مندی مردم هم تعریف شود و مامنی برای انجام اقدامات خلاف و غیرقانونی نباشد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *