وجود مشکل در فریمور، عامل اصلی کاهش فرکانس بوست پردازنده‌های Ryzen 3000

وجود مشکل در فریمور، عامل اصلی کاهش فرکانس بوست پردازنده‌های Ryzen 3000


کاربران بسیاری در کشورهای مختلف از زمان عرضه نسل سوم پردازنده‌های رایزن تاکنون گزارش‌های گوناگونی مبنی بر عدم دستیابی پردازشگر خریداری شده توسط آن‌ها به حداکثر مقدار فرکانس بوست وعده داده شده از جانب کمپانی ای‌ام‌دی را در سطح اینترنت منتشر کرده‌اند. این موضوع در حال حاضر همچنان ادامه داشته و اخیراً کاربر Der8auer، اورکلاکر مشهور جهانی نیز نتیجه یافته‌های خود را از طریق مطلبی منتشر کرده است.

عامل اصلی کاهش فرکانس بوست

این موضوع گمانه‌زنی‌های موجود پیرامون “تبلیغات نادرست” از جانب کمپانی ای‌ام‌دی را بیشتر کرده و سازندگان تاکنون فقط به ارائه توضیحات در خصوص تخمینی بودن مقادیر فرکانس بوست بسنده کرده‌اند، اما کمپانی ای‌ام‌دی در نظر دارد تا به‌منظور پایان دادن به صحبت‌های موجود پیرامون این موضوع بیانیه‌ای را منتشر کرده و اطلاعات بیشتری را در اختیار مصرف‌کنندگان محصولات خود قرار دهد. کمپانی ای‌ام‌دی در نظر دارد تا به‌روزرسانی فریموری را جهت بهینه‌سازی و بهبود فرکانس بوست پردازنده‌های Ryzen خود منتشر و در اختیار توسعه‌دهندگان مادربرد قرار دهد. بیانیه منتشره از قرار زیر است:

“کمپانی ای‌ام‌دی از بازخوردهای بسیار مثبت نسل سوم پردازنده‌های رایزن در حوزه رایانه‌های شخصی پیشرفته و سیستم‌های گیمینگ خشنود است. ما به‌صورت دقیق به نظارت و بازبینی بازخوردهای موجود پیرامون محصولات خود پرداخته و از وجود گزارش‌های ارسالی در خصوص پایین‌تر بودن فرکانس بوست برخی از پردازشگرها نسبت به سرعت کلاک تبلیغ شده باخبر هستیم. اگرچه مقدار فرکانس بوست پردازنده تابع عوامل بسیاری از جمله سربارهای پردازشی، طراحی رایانه و قدرت سیستم خنک‌کننده می‌باشد، ما فیدبک‌های ارسالی توسط کاربران را با دقت بررسی کرده و به وجود مشکلی در فریمور محصولات برخوردیم. ما هم‌اکنون در حال آماده‌سازی یک به‌روزرسانی بایوس به‌منظور آدرس‌دهی مشکل پیش آمده و بهینه‌سازی عملکرد فرکانس بوست پردازنده‌های نسل سوم رایزن بوده و در نظر داریم تا آپدیت مربوطه را در تاریخ دهم سپتامبر سال جاری میلادی به‌صورت رسمی منتشر و در اختیار توسعه‌دهندگان مادربرد قرار دهیم.”

منبع: TechPowerUP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *