ورود مجلس به تعیین اجاره‌بهای مسکن | تاکید مجلسی‌ها بر افزایش وام خرید

ورود مجلس به تعیین اجاره‌بهای مسکن | تاکید مجلسی‌ها بر افزایش وام خریدتسنیم نوشت: محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی وزارتخانه مهم و تاثیرگذاری در ساماندهی بازار مسکن است و نسبت به سایر وزارتخانه‌ها حوزه فعالیت زیادی دارد، اظهار کرد: طبیعی است اولویت اول کشور از منظر اشتغال، مسائل اجتماعی و روانی، مسکن باشد. از این رو می‌خواهیم موضوع مسکن در شلوغی کار وزارتخانه در اولویت دوم یا سوم قرار نگیرد.

وی با بیان “این‌که هر یک یا دو هفته جلسه‌ای با حضور وزیر راه در حوزه مسکن برگزار می‌شود، نشان می‌دهد این وزارتخانه بر اولویت مسکن واقف است، تصریح کرد:‌طرح اقدام ملی برای احداث ۴۰۰هزار واحد مسکونی برنامه خوبی است و می‌تواند به تحرک مسکن و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی منجر شود.

وی با تاکید بر این‌که لازم است این برنامه هر چه زودتر عملیاتی شود، افزود: شرکت عمران شهرهای جدید، سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید برای عملیاتی شدن این طرح فعالیت بیش‌تری داشته باشند. وزارت راه و شهرسازی باید تخصیص زمین‌هایی که در اختیار دستگاه‌های مختلف دولتی است و رئیس‌جمهوری نیز در بخشنامه‌هایی بر واگذاری آن‌ها تاکید کرده را پیگیری کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام این‌که تسهیلات بانکی در حوزه مسکن باید باز هم افزایش یافته و متناسب با قیمت مسکن شود، گفت: این اقدام باعث افزایش نقدینگی در کشور نمی‌شود؛ بانک‌ها به صورت طبیعی ۱۰۰۰ میلیارد تومان نقدینگی در حوزه های مختلف وارد کشور می‌کنند. چه بهتر که این تسهیلات در حوزه مسکن باشد که باعث خانه‌دار شدن مردم و افزایش اشتغال نیز شود.

رضایی با اشاره به اینکه هفته اول پس از تعطیلات، مجلس وضعیت مسکن را در نشستی با حضور رییس مجلس، وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور بررسی خواهد کرد، افزود: تولید مسکن نمی‌تواند تنها بر عهده وزارت راه و شهرسازی باشد و باید از همه دستگاه‌ها برای تولید مسکن استفاده شود. بدنه دولت و بانک‌ها نیز باید همکاری کنند تا مسکن از این وضعیت خارج شود.

وی ادامه داد: باید برای دو تا سه ماه دیگر که اوج نقل و انتقالات مسکن از راه می‌رسد، برنامه ریزی شود. قیمت مسکن باید پایه و مبنا منظقی داشته باشد. ما آمادگی داریم حداکثر هر دو هفته یکبار با یکدیگر نشست داشته باشیم و در حوزه قانونگذاری با وزارت راه و شهرسازی همراهی کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *