پایان اجلاس فدراسیون جهانی موتورسواری با دستاوردهایی خوب برای ایران

پایان اجلاس فدراسیون جهانی موتورسواری با دستاوردهایی خوب برای ایرانبه گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، در این اجلاس پس از انصراف دیگر نامزد انتخابات از اتریش، ژرژ وگای پرتغالی، نامزد مورد حمایت ایران با کسب ۷۹ رای از ۱۰۳ رای به مدت ۴ سال به عنوان رئیس جدید فدراسیون موتورسواری جهان انتخاب شد.

  • قول حمایت و سفر به ایران

ژرژ وگا بعد از انتخاب شدن در این مجمع در دیداری که با محمود صیدانلو، رئیس فدراسیون ایران داشت، قول حضور در آینده نزدیک در یکی از مسابقات موتورسواری در ایران را داد و بیان داشت از ایران در آسیا حمایت لازم را به عمل خواهد آورد. وی همچنین در این ملاقات اعلام کرد در زمینه ارسال تجهیزات موتورسواری به کشورمان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

  • دیدار با مقامات و روسای فدراسیون‌های کشورهای دیگر 

رئیس فدراسیون موتور سواری ایران در حاشیه این اجلاس جدا از دیدار و گفت و گو با دیگر همتاهای شرکت‌کننده از کشورهای دیگر از جمله ژاپن، با توجه به شرایط تحریم و خرید تجهیزات دسته دوم برای برطرف کردن نیازهای ورزشکاران موتورسواری مذاکرات سودمندی داشت و رئیس فدراسیون ژاپن در این ملاقات آمادگی خود را در همه زمینه‌ها از جمله همکاری در برطرف کردن مشکلات تجهیزاتی و آموزشی اعلام کرد. صیدانلو همچنین پیرامون روابط دوجانبه و همکاری‌های آموزشی با روسای فدراسیون‌های لبنان، بحرین، قطر، ترکیه، قرقیزستان و قزاقستان هم دیدار داشت و به توافقات خوبی دست پیدا کرد.

  • کمک آسیا و آندورا در راه اندازی مسابقات موتورسواری در برف در ایران

در این اجلاس که در روز سوم با مجمع انتخابات آسیا همراه بود، کاراتیف پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس جدید همراه با صیدانلو و دیگر روسای فدراسیون موتورسواری آسیا از امکانات منحصر به‌فرد کشور آندورا در برگزاری مسابقات موتورسواری روی پیست‌های برفی موسوم به اسنو باکس دیدن کرد و پس از ​این بازدید رئیس فدراسیون موتورسواری آندورا و کاراتیف قول کمک به راه‌اندازی این رقابت‌ها در ارتفاعات برفی ایران همراه با تامین تجهیزات مورد نظر را دادند.

  • تلاش برای اخذ کرسی آسیایی و جهانی

رئیس فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی همچنین در حاشیه اجلاس فدراسیون جهانی موتورسواری جدا از دیدار با جووانی کوپولیو از ایتالیا، نفر دوم هیات رئیسه جدید که با حمایت ایران انتخاب شد، دیداری مهم با بن سلایم، رئیس اماراتی منطقه خاورمیانه و آفریقا ​داشت.

بن سلایم که نایب رئیس فدراسیون جهانی هم هست، در این دیدار از ایران به خاطر فعالیت‌های خوبش در آسیا و خاورمیانه در بخش موتورسواری تشکر و تقدیر کرد.

بن سلایم در خاتمه در پی درخواست صیدانلو مبنی بر حضور فعال‌تر نمایندگان در کمیته‌های موتورسواری آسیایی و جهانی اظهار داشت: از ظرفیت‌های خوب فنی ایران در ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی با خبر هستم و با ​حمایت فدراسیون آسیا تلاش می‌کنیم ​که با توجه به عملکرد خوب شما و نگاه توسعه‌ای که به این امر دارید، کرسی‌های موثرتری در اختیار نمایندگان ایران قرار گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *