پردازنده‌های RYZEN 3000 در دو فروشگاه آنلاین رویت شدند

پردازنده‌های RYZEN 3000 در دو فروشگاه آنلاین رویت شدند


به تازگی پردازنده‌‎های RYZEN 3000 کمپانی AMD در دو فروشگاه‌های آنلاین قرار گرفته است. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار همراه باشید.

کمپانی AMD پیشتر طی توضیح نقشه راه خود به حضور نسل سوم پردازنده‌های RYZEN اشاره کرده است. در چند روز گذشته نیز، جدیدترین مادربردهای مبتنی بر چیپست‌های شرکت AMD چندین بروزرسانی بایوس برای پشتیبانی از پردازنده‌های RYZEN 3000 دریافت کردند. اما حالا خبر از لیست شدن این پردازنده‌ها در چند فروشگاه آنلاین به گوش می‌رسد.

به تازگی پردازنده‌های Ryzen 9 3800X ،Ryzen 7 3700X و Ryzen 5 3600X در دو فروشگاه‌های ترکیه‌ای و ویتنامی به صورت آنلاین قرار گرفتند. در هفته گذشته شایعاتی در مورد مشخصات فنی این پردازنده‌های مبتنی بر معماری Zen2 در دسترس قرار گرفت که با اطلاعات این دو فروشگاه مطابقت دارد.

رقیب این کمپانی در صنعت تولید پردازنده‌های مرکزی کمپانی اینتل است که در آخرین شیوه نامگذاری محصولات خود سری Core i9 را به پردازنده‌های رده معمولی افزوده است. از طرف مقابل AMD نیز طبق این اطلاعات سری RYZEN 9 را به میدان خواهد آورد.

پرچمدار نسل سوم پردازنده‌های مورد اشاره Ryzen 9 3800X است که با 16 هسته پردازشی و 32 رشته پردازشی همراه خواهد بود. این پردازنده قدرتمند فرکانس پردازشی 3.9 گیگاهرتز در حالت پایه و 4.7 گیگاهرتز در حالت بوست برخوردار بوده که کامل وسوسه کننده است.

جایگاه بعدی مخصوص پردازنده Ryzen 7 3700X با 12 هسته پردازشی و 24 رشته پردازشی است. این پردازنده نیز از تعداد واحد هسته‌های قابل توجهی برخوردار بوده و فرکانس 4.2 گیگاهرتز برای حالت پایه و 5 گیگاهرتز در حالت بوست را دارد. مدل میان رده نیز با 8 هسته پردازشی فرکانس بوست 4.8 گیگاهرتز دارد.

تصاویر مربوط به صفحات فروش این پردازنده‌ها را در قسمت زیر می‌توانید مشاهده کنید:

// برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *