پردازنده‌ 8 هسته‌ای Coffee Lake کمپانی اینتل در پاییز امسال عرضه می‌شود

پردازنده‌ 8 هسته‌ای Coffee Lake کمپانی اینتل در پاییز امسال عرضه می‌شود


طبق جدیدترین اطلاعات در دسترس قرار گرفته، کمپانی اینتل قصد دارد تا پردازنده‌ 8 هسته‌ای از سری Coffee Lake را در پاییز امسال عرضه کند. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Coffee Lake

کمپانی اینتل در خلل نمایشگاه کامپیوتکس امسال یک پردازنده جدید 6 هسته‌ای تحت مدل Core i7 8086K را معرفی کرد. این پردازنده آخرین نمونه از Coffee Lake های رده مین‌استریم نبوده و برخی منابع خبر از عرضه پردازنده جدیدی از سری Coffee Lake نیز می‌دهند. طبق این اطلاعات، کمپانی اینتل در پاییز امسال پردازنده جدیدی را معرفی می‌کند یک مدل 8 هسته‌ای از این خانواده خواهد بود. این اطلاعات از سوی PC Watch منتشر شده، با این حال کمپانی اینتل قصد دارد تا با پردازنده‌های رده معمولی خود وارد رقابت جدیدی با پردازنده‌های RYZEN 2000 کمپانی AMD شود.

افزون بر این، کمپانی اینتل تایید کرده است که پلت‌فرم LGA 2066 را با چند پردازنده جدید نیز گسترش خواهد داد. طبق اطلاعاتی که کمپانی اینتل تا به حال در این مورد منتشر کرده است، پردازنده‌های نوع رفرش از سری ” Basin Falls ” عرضه خواهد شد که شامل یک مدل‌ 22 هسته‌ای خواهد بود. در مجموع کمپانی اینتل در این دسته از پردازنده‌های خود جهشی از 18 هسته پردازشی خواهد داشت. این اقدام کمپانی اینتل نیز در راستای رقابت با نسل دوم پردازنده‌های Threadripper کمپانی AMD است. بد نیست تا اشاره داشته باشیم، کمپانی AMD در نسل دوم Threadripper یک مدل 32 هسته‌ای را معرفی کرده است.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *