پردازنده 8 هسته‌ای جدیدی از سوی کمپانی اینتل رویت شد

پردازنده 8 هسته‌ای جدیدی از سوی کمپانی اینتل رویت شد


اخیرا در پایگاه داده‌های SANDRA پردازنده‌ای جدید از سوی کمپانی اینتل با هشت هسته پردازشی رویت شده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Sandra

عرضه پردازنده‌های هشت هسته‌ای جدید کمپانی اینتل در رده مین‌استریم دسکتاپ (MSDT) در حال حاضر بیشتر از یک شایعه و احتمال است. به تازگی در پایگاه‌داده‌های SANDRA پردازنده هشت هسته‌ای جدیدی از سوی کمپانی اینتل رویت شده است. مشخصات این پردازنده هشت هسته پردازشی، شانزده رشته پردازشی، 256 کیلوبایت حافظه کش سطح دوم (L2) برای هر هسته و 16 مگابایت حافظه کش سطح سوم (L3) ثبت شده است. در بخشی دیگر فرکانس پردازشی این پردازنده 2.6 گیگاهرتز طبق مشخصات این پایگاه داده است؛ این فرکانس پردازشی ثبت شده مخصوص مدل‌های مهندسی و نمونه‌های آزمایشگاهی است. با این حال می‌توان نتیجه گرفت میزان فرکانس پردازشی این پردازنده، بیش از این است.

طبق این داده‌ها این پردازنده از IPC برابری در مقایسه با معماری Coffee Lake برخوردار بوده و کمپانی اینتل تنها تعداد هسته‌های پردازشی را افزایش داده است. این پردازنده رکورد 194.46 گیگافلاپس در FP32 و 148.47 گیگافلاپس در FP64 را برای خود به ثبت رسانده است. از سوی دیگر می‌توان اشاره داشت، بنا بر شایعات کمپانی اینتل نسل بعدی پردازنده‌های مین‌استریم خود را که شامل این مدل نیز می‌شود، با سوکت پردازنده LGA 1151، فناوری ساخت 10 نانومتری و چیپست Z390 عرضه خواهد کرد. زمان احتمال عرضه این پردازنده‌ها نیمه دوم سال میلادی جاری یا سه ماهه اول سال 2019 میلادی است.

منبع: TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *