پردازنده Core i7-8086K کمپانی اینتل در یک فروشگاه آنلاین رویت شد

پردازنده Core i7-8086K کمپانی اینتل در یک فروشگاه آنلاین رویت شد


به تازگی پردازنده Core i7-8086K کمپانی اینتل که تا به حال توسط این کمپانی معرفی نشده است، در یک فروشگاه آنلاین دیده شده است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Core i7-8086K

پیشتر در سخت افزار در مورد این پردازنده مطلبی را خواندید. طبق آنچه که از سوی اطلاعات تا به حال دریافتیم، پردازنده Core i7 8086K از سوی کمپانی اینتل، یک نمونه تازه است که طی مناسبت چهلمین سالگرد این کمپانی عرضه خواهد شد. این پردازنده با سوکت LGA 115x همراه بوده و از سری Coffee Lake S است. برای اولین بار تصاویر و برخی اطلاعات این پردازنده در یک انجمن چینی رویت شده بود.

به جز برخی شایعات و احتمالات، مشخصاتی کامل در مورد این پردازنده تا به حال از این پردازنده منتشر نشده است. طبق اطلاعاتی که تا حالا منتشر شده، این محصول دارای 5 گیگاهرتز فرکانس پردازشی است که احتمالا این میزان مربوط به فرکانس پردازشی تک هسته‌ای بوده و فرکانس پردازشی مربوط به تمامی هسته‌ها به صورت همزمان فعال برابر 4.4 گیگاهرتز خواهد بود. از سوی دیگر، تعداد هسته‌های پردازشی این مدل مشخص نیست که دارای 4 هسته پردازشی است 6 هسته پردازشی. با این حال امیدواریم تا کمپانی اینتل این پردازنده را با 6 هسته پردازشی عرضه کند، زیرا قیمت این پردازنده 475 یورو ذکر شده است که 70 یورو گران‌تر از مدل Core i7 8700K است. از طرفی دیگر برخی از اطلاعات حاکی از کد محصول BX80684I78086K برای این پردازنده هستند که جای نگرانی برای مشکلات امنیتی Spectre و Meltdown را تا حدودی دارد. پیشتر کمپانی اینتل یک پردازنده را به مناسبت بیستمین سالگرد خود در مدل Pentium G3258 Processor عرضه کرد.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *