پشتیبانی مادربردهای مبتنی بر چیپست X570 از خطوط ارتباطی PCIe 4.0

پشتیبانی مادربردهای مبتنی بر چیپست X570 از خطوط ارتباطی PCIe 4.0


بنا بر جدیدترین اطلاعات منتشر شده، چیپست X570 افزون بر پشتیبانی از پردازنده‌های نسل سوم RYZEN با خطوط PCIe نسل چهار سازگاری دارد. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

یک دیاگرام دیگر از سوی منبعی معتبر منتشر شده که مشخصاتی درباره چیپست بعدی کمپانی AMD را نشان می‌دهد. این تراشه قرار است تا همزمان با عرضه پردازنده‌های نسل سوم RYZEN عرضه شوند و مورد میزبانی این محصولات قرار گیرند. طبق مشخصات این تصویر، کاملا واضح است که نسل سوم پردازنده‌های رایزن و همچنین چیپست X570 از خطوط ارتباطی PCI Express نسل چهارم پشتیبانی خواهند کرد. این دیاگرام یکبار دیگر تایید می کند که پردازنده‌های آتی مجموعا 24 خطوط ارتباطی PCI-E را در اختیار خواهند داشت.

طبق تمامی داده‌ها این چیپست از 24 خطوط ارتباطی PCI-E نسل چهارمی برخوردار است. 4 واحد از این خطوط برای استفاده چیپست مشغول خواهند بود و با این حال حال 20 واحد دیگر باقی می‌ماند. از طرفی دیگر 16 واحد ارتباطی در اختیار کارت‌های گرافیکی خواهد بود که در صورت استفاده یک کارت گرافیک چینش به صورت یک اسلات X16 از PCI-E نسل چهارم خواهد بود و در صورت اتصال دو کارت گرافیک اسلات اول از 8 واحد و اسلات بعدی مجددا از 8 واحد اما از نوع PCI-E نسل سوم است. با این حال چهار واحد دیگر از این خطوط باقی می‌ماند که طبق اطلاعات موجود در اختیار درایوهای ذخیره سازی پرسرعت همانند سری مبتنی بر پروتکل NVMe هستند.

مادربردهای مبتنی بر چیپست X570 همگی از سوکت AM4 پشتیبانی می‌کنند که به این دلیل مادربردهای نسل قبلی نیز با بروزرسانی‌های منتشر شده می‌توانند با پردازنده‌های RYZEN 3000 سازگار باشند. افزون بر این، مجددا در این نسل پیکربندی حافظه به صورت دو کاناله بوده و پورت USB 3.1 نسل دوم نیز در تمامی محصولات مبتنی بر این تراشه حضور خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *