پلوسی از ترامپ به دلیل حمله به نماینده زن مسلمان انتقاد کرد

پلوسی از ترامپ به دلیل حمله به نماینده زن مسلمان انتقاد کرد


استفاده دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از فیلمی ویرایش شده حاوی تصاویر حملات تروریستی یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ در این کشور در کنار سخنرانی ایلهان عمر عضو زن مسلمان مجلس نمایندگان این کشور انتقادهای فراوانی برانگیخته است.

در همین ارتباط، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا این اقدام ترامپ را نکوهش کرد و گفت: خاطره یازده سپتامبر موضوعی مقدس است و هر بحثی پیرامون آن باید با احترام همراه باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: رئیس جمهوری ترامپ نباید از تصاویر دردناک یازده سپتامبر برای حمله ای سیاسی استفاده کند.

ترامپ در فیلم جنجالی خود در کنار تصاویر حمله یازده سپتامبر بخشی از سخنرانی «عمر» در یک انجمن اسلامی را گذاشت که گفته بود «عده ای کاری کرده اند».

این فیلم با این سخن تقطیع شده از عمر به گونه ای تدوین شده است که به خواننده القاء شود او قصد تخفیف و کوچک جلوه دادن حادثه یازده سپتامبر را داشته است.

این در حالی است که عمر این گزاره را پس از آن گفته بود که از وضعیت دشوار مسلمانان پس از آن حملات و ترس ها و تبعیض هایی که تجربه کردند، انتقاد کرده بود.

وی سپس گفته بود که چون عده ای کاری کرده اند، مسلمانان در آمریکا متحمل دشواری هایی شدند.

پیش از پلوسی برخی دیگر از چهره های دمکرات از عمر حمایت کرده و به انتقاد از ترامپ پرداختند. برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ساعاتی پس از انتشار ویدئوی مزبور، در توییتی عمر را قوی و شجاع خواند که همانند وی تسلیم ‘نژاد پرستی و تنفر ترامپ’ نمی شود.

سندرز در ادامه این توییت، حمله ترامپ را خطرناک و مشمئزکننده خواند و خواهان پایان آن شد.

همچنین الیزابت وارن سناتور ارشد دمکرات و یکی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در توییتی به شدت از ترامپ انتقاد کرده و وی را متهم به برانگیختن خشونت علیه عمر و مسلمانان کرده بود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *