پویایی اجتماعی با توسعه سرانه ورزشی

پویایی اجتماعی با توسعه سرانه ورزشیهمچنین در زمینه اماکن ورزشی عمومی به‌ویژه پارک‌ها و محیط‌های ویژه بانوان ضعف‌هایی وجود دارد. علاوه بر افزایش سهمیه فضاهای ورزشی در شهر یزد، این نیاز نیز در سراسر استان احساس می‌شود و برای رسیدن به نشاط خانوادگی و پویایی اجتماعی نیازمند امکانات همگانی با قابلیت دسترسی آسان هستیم.

با این حال خوشبختانه در شهر یزد با توجه به فعالیت بخش خصوصی باشگاه‌ها و محیط‌های ورزشی متنوعی فراهم شده است اما ضروریست این ظرفیت به سمت شهرستان‌ها نیز سوق داده شود تا همگان بتوانند به زیرساخت‌های ورزشی و امکانات مناسب در این حوزه دست پیدا کنند. خوشبختانه از ابتدای دولت تدبیر و امید ورزش قهرمانی بانوان به شکل چشمگیری مورد توجه قرار گرفت و این رویکرد در استان یزد نیز تسری یافت و اکنون شاهد افتخارآفرینی بانوان در رشته‌های مختلف و سطوح استانی، ملی و حتی بین‌المللی هستیم. این موضوع، نشانگر وجود استعدادهای شاخص در حوزه ورزش قهرمانی بانوان است که بدون حمایت و زمینه‌سازی نمی‌تواند نتیجه بخش باشد.

 لازم است ظرفیت دستگاه‌های اجرایی مختلف و مسئولیت اجتماعی صنایع و معادن فعال در استان به این سمت نیز سوق داده شود تا شاهد افتخارآفرینی هرچه بشتر بانوان در رشته‌های ورزشی مختلف برای استان یزد باشیم. ظرفیت و استعداد بانوان استان یزد به ما نشان داده است که می‌توانیم در بخش قهرمانی به مدال‌آوری و ارتقا جایگاه استان و کشور در رویدادهای بزرگ فکر کنیم و این مهم جز با ممارست و مشارکت بانوان از یک سو و حمایت بخش‌های مختلف از سوی دیگر میسر نخواهد شد.

در فصل تابستان با توجه به گرمی‌هوا در استان یزد و ضرورت فعالیت ورزشی بانوان در محیط‌های سرپوشیده، استانداردسازی محیط بسیار اهمیت دارد و پیشنهاد می‌کنیم اداره کل ورزش و جوانان استان برنامه‌های خود را برای بهسازی و تقویت سالن‌های عمومی‌ ویژه بانوان به‌ویژه در فصل تابستان تقویت و توسعه بخشد تا به سمت برابری هرچه بیشتر و بهره‌مندی تمام اقشار از محیط‌های ورزشی حرکت کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *