پیام همدردی دبیرکل سازمان ملل به مردم و دولت ایران

پیام همدردی دبیرکل سازمان ملل به مردم و دولت ایرانبه گزارشباگاه خبرنگاران جوان خانم ماریا ویوتی، رئیس دفتر گوترش، دبیرکل سازمان ملل، طی تماسی با اسحاق آل حبیب، سفیر و سرپرست نمایندگی دائم ایران، مراتب تسلیت، همدردی و همبستگی دبیرکل سازمان ملل با دولت و ملت ایران را در رابطه با حوادث سیل اخیر، ابلاغ کرد.

وی همچنین بر آمادگی سازمان ملل برای هرگونه همکاری و مساعدت در این خصوص تاکید کرد.

سفیر کشورمان نیز در پاسخ ضمن تشکر از پیام دبیرکل، گفت: ملت و دولت ایران با یکدلی و همبستگی، تمامی تلاش خود را برای مقابله با این بلایای طبیعی به کار گرفته اند و بدیهی است پذیرای هرگونه پیشنهاد کمک و همکاری بین المللی خواهند بود.

اسحاق آل حبیب گفت: با این حال و متاسفانه، تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا مانع ارسال کمک‌های انساندوستانه از سوی نهادهای مربوطه بین المللی به ایران شده است و ضروری است سازمان ملل در این خصوص تدابیری اتخاذ نماید.

رئیس دفتر دبیرکل سازمان ملل در پاسخ، ضمن تاکید بر لزوم معافیت کمک‌های انساندوستانه از اعمال هرگونه تحریم، گفت: ارسال کمک‌های انساندوستانه برای ایران می‌بایست از دایره هرگونه تحریمی مستثنی باشند.

گفتنی است؛ آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در حال حاضر به خاورمیانه سفر کرده است و در غیاب وی، خانم ویوتی پیام وی را به سفیر ایران ابلاغ کرد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *