چهار پردازنده RYZEN جدید به لیست محصولات کمپانی AMD افزوده شد

چهار پردازنده RYZEN جدید به لیست محصولات کمپانی AMD افزوده شد


طبق آخرین اخبار در حوزه سخت افزارهای دیجیتال، چهار پردازنده RYZEN جدید به لیست محصولات کمپانی AMD افزوده شده است. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

کمپانی AMD چهار پردازنده Ryzen 2000 جدید مبتنی بر معماری +ZEN را به لیست محصولات خود افزوده است، از این پردازنده‌ها، دو مدل از سری E تحت مدل‌های Ryzen 7 2700E و Ryzen 5 2600E است که از توان حرارتی کمتری نسبت به دیگر مدل‌ها برخوردار می‌باشند. در این حالت، این دو پردازنده نسبت به توان حرارتی خود از کارایی مطلوبی نیز برخوردارند. دو پردازنده دیگر این کمپانی Ryzen 5 2500X و 2300X هستند. پردازنده Ryzen 5 2500X از چهار هسته پردازشی و هشت رشته پردازشی (Thread) برخوردار می‌باشد. از سوی دیگر، برادر کوچکتر این پردازنده، 2300X  چهار هسته پردازشی و چهار رشته پردازشی همراه است.

هر دو دست از پردازنده‌های ذکر شده، مبتنی بر یک نوع قطعه سیلیکونی با هشت هسته پردازشی هستند. این قطعه سیلیکونی(die) از دو خوشه یا واحد CCX برخوردار می‌باشد که هر واحد، شامل چهار هسته پردازشی است. بسته به نوع و مدل پردازنده‌ها، یکی از این واحد‌ها ممکن است فعال نباشند. برای مثال Ryzen 7 2700E از تمام جزئیات این قطعه سیلیکونی هشت هسته‌ای با 8 مگابایت حافظه کش سطح سوم (L3) از هر واحد همراه است. در بخشی دیگر، پردازنده‌های چهار هسته‌ای ذکر شده با پسوند X از یک واحد CCX برخوردارند. نکته دیگر این است، هیچ گونه تاخیری به دلیل جدا بودن دو واحد CCX بر روی این پردازنده‌ها وجود نخواهد داشت که در انتها، موجب کاهش کارایی شود.

این دو سری پردازنده‌های جدید برای رده دستگاه‌های قابل حمل و سیستم‌های دسکتاپ عرضه خواهند شد. پیشتر نیز برخی از تولید کنندگان، مانند کمپانی Acer، به کار گیری پردازنده‌های ذکر شده تایید کردند. نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما در وب سایت سخت افزار به اشتراک بگذارید.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *