چیپست جدیدی از سوی اینتل با نام Z399 در راه است

چیپست جدیدی از سوی اینتل با نام Z399 در راه است


آخرین شنیده‌ها و گزارشات به دست رسیده حاکی از آن است که کمپانی اینتل در آینده نه چندان دوری چیپست جدید Z399 را معرفی خواهد کرد. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

Z399

پردازنده‌های کلاس بالا رده کمپانی اینتل در حال حاضر با سوکت پردازنده LGA 2066 و چیپست X299 همراه هستند. پیشتر کمپانی اینتل به پردازنده‌های بالا رده آتی خود اشاره کرده است که پیشتر در سخت افزار به این موضوع اشاره داشتیم. در این میان نکته‌ای که نامشخص ماند، این است که کدام چیپست پردازنده‌های مذکور و نسل جدید کمپانی اینتل را همراه خواهند کرد.

به تازگی، طبق گزارشی که از سوی PCB منتشر شده است، چیپست جایگزین X299 اینتل با نام Z399 معرفی خواهد شد. با این حساب، می‌توان در آینده شاهد عرضه مادربردهای قدرتمند و آماده برای میزبانی پردازنده‌های بالا رده آتی کمپانی اینتل، مبتنی بر چیپست Z399 بود. افزون بر این توضیحات، کمپانی اینتل در شیوه نامگذاری خود تغییری را داده که مربوط به تغییر حرف X به Z برای این دسته از تراشه‌های خود است. از آنجایی که کمپانی AMD پردازنده‌های بالا رده جدید خود، موسوم به نسل دوم Threadripper را با چیپست جدید X399 همراه کرده است، در طرف مقابل کمپانی اینتل در شیوه نامگذاری چیپست جدید خود، همانطور که اشاره شد، تغییر کوچکی را داده است.

نکته دیگری که از سوی PCB انتشار یافته است، در مورد پردازنده‌های جدید کمپانی اینتل تحت این تراشه (Z399) است. طبق این گزارش، پردازنده‎‌های بالا رده آتی کمپانی اینتل با مدل پرچمدار 28 هسته‌ای که پیشتر از وجود آن اطلاع یافتیم، همراه نخواهد بود. در این حال گفته می‌شود، پردازنده‌های ذکر شده تنها نسخه رفرش شده Sky Lake X هستند و پرچمدار این سری یک نمونه 22 هسته‌ای خواهد بود. افزون بر سوکت پردازنده نیز همچنان LGA 2066 خواهد بود و زمان راه اندازی Z399 احتمالا مربوط به پاییز سال جاری است.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *