چیپست جدید B450 کمپانی AMD در دو اسلاید دیده شد

چیپست جدید B450 کمپانی AMD در دو اسلاید دیده شد


پیشتر از احتمال عرضه چیپست جدیدی تحت نام B450 از سوی کمپانی AMD مطلع بودیم. حال کمپانی با دو اسلاید جدیدی که از سوی کمپانی AMD منتشر شده است، از عرضه این چیپست در روزهای آتی اطمینان داریم. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

B450

بی شک برای دستیابی به کارایی هر چه بیشتر از پردازنده‌های RYZEN از سوی کمپانی AMD، چیپست X470 اولین انتخاب خواهد بود. در این میان کمپانی AMD چیپست دیگری را تحت نام B450 معرفی کرده است که در برخی مشخصات ویژگی‌هایی مشترک با تراشه X470 را دارد.

پیشتر خبر معرفی این چیپست طی چند شایعه به گوش می‌رسید، حال کمپانی این دو اسلاید منتشر شده به خبر معرفی این تراشه جدید صحت بخشیده است. در ابتدا می‌توان در بخش پورت‌های USB مقایسه‌ای را داشت. تراشه B450 طبق مشخصات در دسترس قرار گرفته از چهار پورت USB 3.1 نسل اول کمتری برخوردار بوده و در دیگر مشخصات این بخش همانند تراشه X470 است. البته شرکای کمپانی AMD در بخش تولید مادربرد می‌توانند با افزودن تراشه تولید شده توسط کمپانی شخص ثالثی بر روی مادربردهای خود، تعداد پورت‌های USB را افزایش دهند. در بخشی دیگر می‌توان گفت خبری از پشتیبانی SLI در تراشه B450 نبوده و در مقابل کمپانی AMD تنها قابلیت Crossfire را برای این چیپست در نظر گرفته است. در بخش ذخیره نیز سازی این تراشه دو درگاه SATA کمتری را دارد. در قسمت پشتیبانی از XFR 2 ، SATA Raid و یا NVMe Raid این در تراشه بر روی کاغذ تفاوتی وجود ندارد. دیگر مشخصات از دیگر تراشه‌های سازگار با پردازنده‌های مبتنی بر معماری Zen این کمپانی نیز در اسلاید بالا موجود هستند.

B450

از نکات قابل ذکر دیگر این دو اسلاید می‌توان به اشاره کمپانی AMD به بهبود کارایی در بخش حافظه اصلی و افزایش بهینه بودن مدار تنظیم فشار رگلاتور برای پردازنده اشاره داشت. در انتهای این صحبت‌ها کمپانی حرف خود را به افزایش کارایی در مادربردهای سری 400 منتهی می‌کند.

پس از انتشار این دو اسلاید انتظار می‌رود تا بزودی مادربردهای مبتنی بر این چیپست از سوی شرکای کمپانی AMD عرضه شوند. با توجه به مشخصات ذکر شده و موجود در این چیپست، مادربردهای مبتنی بر این تراشه از سطح قیمتی پایین‌تری برخوردار خواهند بود.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *