چیپست X599 غول 28 هسته‌ای اینتل را همراهی می‌کند

چیپست X599 غول 28 هسته‌ای اینتل را همراهی می‌کند


به تازگی نام چیپست جدیدی موسوم به X599 از سوی کمپانی اینتل مشخص شده است که بنا بر اطلاعات موجود، پردازنده‌های بالا رده جدید اینتل را همراهی خواهد کرد. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

X599

حدود دو ماه گذشته، در کامپیوتکس 2018 شاهد رونمایی کمپانی اینتل از یک پردازنده جدید و رده بالا بودیم. طی این رونمایی از پردازنده مذکور تست گرفته شد و از مشخصات، تنها گفته شد که این پردازنده از 28 واحد هسته پردازشی برخوردار است. از سوی دیگر، این پردازنده از نمونه محصولات رده بالای اینتل است که آینده شاهد عرضه آن خواهیم بود. اما سوالی که در این مورد پیش آمد، این بود که کدام چیپست قرار است تا پردازنده‌های قدرتمند جدید این کمپانی را همراهی کند.

به نقل از یک سایت، پردازنده‌های قدرتمند و بالارده آتی کمپانی اینتل، با چیپست X599 همراه خواهند بود و مشخص شده است که مادربردهای مبتنی بر این چیپست از سوکت LGA 3647 برای این سری از پردازنده‌ها برخوردار هستند. افزون بر این، پردازنده‌های همراه با این چیپست از کنترلر حافظه شش کانال برخوردار هستند و همینطور می‌توان از عکس بالا که مربوط به یک نمونه مادربرد X599 است از این موضوع مطلع شد. با توجه به قدرت نمایی حاصل از پردازنده 28 هسته‌ای حاضر شده در کامپیوتکس امسال، می‌توان گفت اینتل با پردازنده‌های آتی خود به رقابت با نسل دوم پردازنده‌های Threadripper از سوی رقیب خود، یعنی کمپانی AMD، خواهد پرداخت.

 

X599

 

زمان عرضه این چیپست مشخص نیست اما می‌توان احتمال داد که در پایان سال میلادی جاری یا در سه ماهه اول سال 2019 میلادی، این تراشه عرضه شود. حال می‌دانیم، اینتل سه پلت‌فرم از سری 300، X299 و X599 را دارد. نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما در وب سایت سخت افزار به اشتراک بگذارید.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *