کارت‌های گرافیک سری Ampere با فناوری ساخت 7 نانومتری EUV سامسونگ در سال 2020 عرضه می‌شوند

کارت‌های گرافیک سری Ampere با فناوری ساخت 7 نانومتری EUV سامسونگ در سال 2020 عرضه می‌شوند


انویدیا به عنوان تولید کننده تراشه‌های گرافیکی قدرتمند سهم قابل توجهی را در بازار گیمینگ برای خود دارد. این کمپانی هر ساله پردازشگرهای گرافیکی جدیدی را معرفی می‌کند که معمولا هر کدام از معماری‌های تازه معرفی شده دست کم یک مدل نوع رفرش نیز دارد. پس از معرفی نسل دهم کارت‌های گرافیکی این شرکت با معماری پاسکال شاهد افزایش عملکردی بسیار قابل توجهی بودیم، پس از آن نیز نسل جدیدی با معماری Turing آمد که در حال حاضر در بازار موجود هستند. حال منابع معتبر خبر از زمان عرضه نسل بعدی کارت‌های گرافیکی این کمپانی با معماری Ampere می‌دهند که از قرار معلوم پروسه فناوری ساخت 7 نانومتری با کمپانی سامسونگ خواهد بود. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار همراه باشید.


کارت گرافیک 7 نانومتری


پیشتر کمپانی انویدیا یک تیزر تبلیغاتی با عنوان “Super” معرفی کرد که مربوط به سری رفرش از نسخه‌های Turing هستند که در حال حاضر در بازار تحت نامگذاری RTX و GTX 11 موجود هستند. از سوی دیگر تایید شده است که نسل بعدی کارت‌های گرافیک این کمپانی تحت معماری تازه و مورد انتظار Ampere در سال 2020 میلادی عرضه خواهد شد. افزون بر این اطلاعات، منابع معتبر تایید می‌کنند که نسل بعدی کارت‌های گرافیکی این شرکت برای اولین بار فناوری ساخت 7 نانومتری را خواهد داشت. قابل اشاره است، کارت‌های گرافیکی RTX در حال حاضر موجود در بازار با فناوری ساخت 12 نانومتری تولید شده‌اند.

طبق گزارشات یک منبع معتبر، پروسه انجام فناوری ساخت 7 نانومتری نسل بعدی کارت‌های گرافیکی توسط شرکت سامسونگ از EUV استفاده کرده و مسبب افزایش سرعت تولید خواهد شد. شرکت TSMC مدت بسیاری به عنوان یکی از شرکای انویدیا شناخته شده بود و مسئولیت بخش فناوری ساخت قطعات سیلیکونی برای انویدیا را داشت. حال شرکت تولید کننده پردازشگرهای گرافیکی تصمیم گرفته چنین همکاری را این بار با ساموسونگ آغاز کند.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *