کارت گرافیک RTX 2070 از قابلیت NVLink پشتیبانی نمی‌کند

کارت گرافیک RTX 2070 از قابلیت NVLink پشتیبانی نمی‌کند


بنا بر داده‌های موجود درباره کارت‌های گرافیک جدید کمپانی انویدیا می‌توان گفت، RTX 2070 احتمالا از NVLink پشتیبانی نمی‌کند. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

NVLINK

اخیرا در صفحه‌ای مربوط به پل‌های SLI جدید کمپانی انویدیا، مشاهده شده است که، این پل‌ها تنها برای دو کارت گرافیک RTX 2080 و RTX 2080 Ti پشتیبانی می‌شود. با این حال می‌توان گفت، پشتیبانی و امکان استفاده چند کارت گرافیک به صورت همزمان تنها به این کارت گرافیک محدود می‌شود. از طرفی دیگر، گفته‌های برخی منابع دیگر حاکی از آن است که تنها دو کارت گرافیک را می‌توان به صورت همزمان استفاده کرد.

NVLINK

از طرفی دیگر، طی انتشار رسمی تصاویر کارت گرافیک RTX 2070 هیچ گونه جایی برای پل SLI بر روی این کارت دیده نشده است. با این حال اگر تمام داده‌ها را جمع کنیم، NVLink و پشتیبانی از چند کارت گرافیک به صورت همزمان تنها برای کارت‌های گرافیک RTX 2080 و RTX 2080 Ti است. کارت گرافیک RTX 2070 نیز از این سری، از قابلیت مذکور پشتیبانی نمی‌کند. در نسل گذشته شاهد نبود امکان SLI برای کارت گرافیک GTX 1060 و مدل‌های پایین تر از آن بودیم، حال شاهد نبود این امکان برای RTX 2070 و دیگر کارت‌های ضعیف‌تر آن هستیم.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *