کاهش میزان تولید بوئینگ ۷۳۷ مکس

کاهش میزان تولید بوئینگ ۷۳۷ مکس


به گزارش اسپوتنیک، شرکت آمریکایی بوئینگ در سایت رسمی خود از قصد این شرکت برای کاهش تولید هواپیما مدل بوئینگ ۷۳۷ مکس از ۵۲ فروند به ۴۲ فروند در ماه خبر داد.

در اطلاعیه این شرکت آمده است که این یک تصمیم موقت در راستای تعلیق تحویل این هواپیماها است. این کاهش تولید از اواسط آوریل اجرایی خواهد شد.

آموزش خلبانان بوئینگ ۷۳۷ مکس با آیپد بوده است

REUTERS / Jason Redmond

کاهش حجم تولید امکان لازم برای تمرکز بر روی صدور گواهینامه نرم افزار را فراهم خواهد نمود و در این راستا کارمندان این شرکت اخراج نخواهند شد.

در طول شش ماه گذشته، در طی دو حادثه بوئینگ ۷۳۷ مکس، ۳۴۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. آخرین حادثه در ۱۰ مارس در اتیوپی اتفاق افتاد. هواپیما ۶ دقیقه پس از برخواستن از آدیس بابا سقوط کرد. ۱۵۷ نفر از شهروندان ۳۳ کشور در این حادثه کشته شدند.

پس از این حوادث، حدود ۳۰ خط هوایی در سراسر جهان از استفاده از بوئینگ ۷۳۷ خودداری کردند. اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و روسیه آسمان خود را بر روی پروازهای این هواپیما بستند.

بوئینگ ۷۳۷ مکس یک هواپیمای ساخت کارخانهٔ هواپیماهای تجاری بوئینگ در کشور ایالات متحده آمریکا است. بوئینگ ۷۳۷ مکس چهارمین نسل از هواپیماهای سری ۷۳۷ بوئینگ است که برجسته‌ترین تغییر این هواپیما نسبت به نسل پیشین، بکارگیری از موتورهای جدید LEAP-B۱ و همچنین کاهش ۱٪ در احتراق بهتر با در نظر گرفتن طرح جدید بال‌های آن که موسوم به winglet می‌باشد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *