کاهش چشمگیر قیمت SSD تا سال 2020 به گفته کارشناسان

کاهش چشمگیر قیمت SSD تا سال 2020 به گفته کارشناسان


طبق آخرین اخبار منتشر شده در حوزه سخت افزار دیجیتال، احتمالا قیمت درایوهای حالت جامد (SSD) به مقدار قابل توجهی کاهش خواهد یافت. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

ssd

DRAMeXchange به عنوان یکی از منابع حوزه سخت افزار است که به تحلیل حوزه تراشه‌های حافظه در این صنعت می‌پردازد. این منبع جدیدا اعلام کرده است که قیمت SSD درایوها بزودی به پایین‌ترین میزان ممکن خواهد رسید. طبق تحلیل این منبع، عرضه بیش از تقاضا علل اصلی این اتفاق خواهد بود.

صنعت تراشه‌های NAND مسبب ورود فروشندگان به یک بازار رقابتی شده که طبق اطلاعات کارشناسان این منبع این مطلب، افزایش ظرفیت تولید بیش از تقاضا مسبب آن شده است. افزون بر این گفته شده، سازندگان برای دستیابی به سوددهی بیشتر تولیدات خود را افزایش داده و تکنولوژی NAND را برای کاهش هزینه به نسبت هر یک گیگابایت ظرفیت ذخیره سازی به خدمت گرفتند.

به گزارش از اطلاعات ترند فورس، در نیمه اول سال میلادی جاری، اغلب تولید کنندگان SSD محصولات جدید خود را مبتنی بر تراشه‌های NAND تولید و عرضه خواهند کرد. از سوی دیگر، تولید کنندگان در حال آماده سازی یک زمینه برای شروع تولید پنجاه الی صد هزار چیپ حافظه هستند. با این حال می‌توان نتیه گرفت که بازار درایورهای SSD با کاهش قیمت مواجه شده و اغلب مصرف کنندگان نیز از ذخیره ساز‌هایی با ظرفیت بیشتر استفاده خواهند کرد.

منبع: تک‌اسپات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *