کتاب روزنامه‌نگاری پهباد منتشر می‌شود

کتاب روزنامه‌نگاری پهباد منتشر می‌شود


کتاب روزنامه‌نگاری پهباد منتشر می‌شود

ارتباطات > رسانه و روزنامه‌نگاری – همشهری آنلاین:
کتاب روزنامه‌نگاری پهباد بزودی به همت انتشارات کارگزار روابط عمومی منتشر می‌شود.

به گزارش شارا، این کتاب که همت مهدی باقریان تهیه و تدوین شده در پنج گفتار و در قطع رقعی منتشر می‌گردد.

در بخشی از پیشگفتار این کتاب آمده است: از آنجایی که پهبادهای غیر نظامی به یک صنعت 100 میلیارد دلاری تبدیل شده است، روزنامه‌نگاری تنها قطعه کوچکی از این پازل است. ولی این یک موضوعی بسیار مهم است. تمام جنبه های قانونی و اخلاقی استفاده از پهبادها در روزنامه‌نگاری سوالات مهمی را در زمینه ارتباطات سازمانهای خبری و خبرنگاران با جامعه‌ای که برای آن خدمت می‌کنند، مطرح می کند.

همانطور که پهبادها به عنوان ابزاری مفید، مقرون به صرفه و قانونی برای اتاق اخبار مورد توجه قرار گرفته اند، اخلاق مرتبط با استفاده شان نیز باید بطور همزمان شفاف سازی شود. استفاده از فناوریهای جدید مانند پهبادها، پتانسیلی جهت بهبود گزارش و خدمت به منافع عمومی محسوب می شوند ولی آنها پیامدهایی نیز در زمینه ارتباط روزنامه نگاری با شهروندان دارند، مانند موضوعات ایمنی، حریم خصوصی، نقد اخبار، شفافیت و مسئولیت.

با این حال، ظهور هواپیماهای بدون سرنشین به طور چشمگیری رویکرد به بسیاری از وظایف پیچیده در بخشهای تجاری، تفریحی و انسان دوستانه را تغییر داده است. انعطاف پذیری آنها، سهولت کارکرد و مزایای هزینه‌ای نسبی موجب افزایش پذیرش آنها در صنایع شده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *