کره شمالی: شروط آمریکا بی‌معنی است

کره شمالی: شروط آمریکا بی‌معنی استبه گزارش یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اخیرا گفته بود که آماده است تا برای برای سومین بار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کند. اما در پی این سخنان جان بولتون برای این ملاقات شرط تعیین کرد و گفت که کره شمالی باید «یک نشانه واقعی دال بر تصمیم راهبردی برای ترک فعالیت هسته‌ای» نشان دهد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، چو سون هوی، معاون وزیر امور خارجه این کشور امروز، شنبه ۳۱ فروردین در این زمینه گفت: «جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با بلومبرگ به دنبال نشان دادن برتری خود بوده است. تذکرهای بولتون این تردید را در من به وجود آورده که ایشان یا نیت رهبران کره شمالی و آمریکا را درک نکرده یا این که تنها خواسته به شیوه خودش حرف طنزآمیز بزند.»

خانم چو افزود: «در هر حال حرف‌های او روی هوا بوده و هیچ خاصیتی ندارد.» وی همچنین هشدار داد که نظیر این «اظهارات بی‌پروا و بی‌منطق» از سوی مقام‌های آمریکایی شایسته نیست و «به هیچ دردی نمی‌خورد».

این دومین بار طی هفته اخیر است که مقام‌های رسمی کره شمالی نسبت به اظهار نظر مسئولان آمریکایی درباره فعالیت هسته‌ای و دیدار رهبران دو کشور اظهار نظر می‌کنند. کره شمالی روز پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که مایل نیست گفتگوهای خود با آمریکا را از طریق مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور پیش ببرد و از دولت آمریکا خواست تا فردی «پخته‌تر» را برای مذاکرات معرفی کند.

کره شمالی ساعاتی پیش از طرح این خواسته، از نخستین آزمایش تسلیحاتی خود از زمان آغاز نذاکرات تاکنون خبر داده بود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *