کشتی‌ فرنگی قهرمانی آسیا | پایان‌کار شاگردان بنا در روز اول با ۲ طلا و ۲ برنز

کشتی‌ فرنگی قهرمانی آسیا | پایان‌کار شاگردان بنا در روز اول با ۲ طلا و ۲ برنزفارس نوشت: رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان آسیا از صبح امروز هفتم اردیبهشت ماه در چین آغاز شده است که نمایندگان کشورمان در ۵ وزن اول به مصاف حریفانشان رفتند که امیر قاسمی منجزی با پیروزی در فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم دومین مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور اول با نتیجه ۲ بر یک مورات رامونوف، دارنده مدال نقره آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر صفر مین سئوک کیم، دارنده مدال برنز جهان و بازی‌های آسیایی از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. قاسمی منجزی در دیدار فینال با نتیجه ۳ بر ۲ از سد مومینجان عبداله‌یف، قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ از ازبکستان گذشت و ایران را صاحب دومین مدال طلا کرد.

پیش از این حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم نخستین مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورده بود. سامان عبدولی در ۶۳ و محمدعلی گرایی در ۷۷ کیلوگرم ۲ مدال برنز را کسب کرده بودند. رضا خدری هم در ۵۵ کیلو به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.

مسابقات ۵ وزن دوم هم از صبح فردا آغاز می‌شود که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفانشان خواهند رفت.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *