کمپانی ایسوس مادربردهای سری TRX40 خود را معرفی کرد

کمپانی ایسوس مادربردهای سری TRX40 خود را معرفی کرد


کمپانی ایسوس در جدیدترین اقدام خود با معرفی تعداد سه مادربرد جدید و تازه‌نفس بر پایه چیپست TRX40 به خوشامدگویی نسل سوم پردازنده‌های تردریپر کمپانی ای‌ام‌دی شتافته است. مادربردهای نوین و تازه معرفی شده که عناوین ROG Zenith II Extreme، ROG Strix TRX40-E Gaming و Prime TRX40-Pro را به خود اختصاص داده‌اند به‌صورت کاملاً اختصاصی برای استخراج حداکثر پتانسیل نهفته در بطن پردازشگرهای تازه‌نفس ای‌ام‌دی توسعه پیدا کرده و با ویژگی‌های جدید و بهبودهای قابل توجهی همچون پشتیبانی از فناوری PCIe 4.0 روانه بازار شده‌اند.

مادربرد ROG Zenith II Extreme

آنچه که این مادربرد را به قدرتی قابل توجه در حوزه اورکلاک تبدیل کرده است در مدار رگلاتور 16 فاز و سیستم خنک‌کننده آن نهفته است. هیت‌سینک تعبیه‌سازی شده برای منبع تغذیه پردازنده محصول مورد بحث تعداد دو فن خنک‌کننده نیمه فعال را در ساختار خود جای داده و با برخورداری از یک هیت‌پایپ دیگر، علاوه بر افزایش راندمان کولر خنک‌کننده، بهینه‌سازی فراتری را در حوزه اورکلاک نیز به ارمغان آورده‌اند. فن‌های خنک‌کننده مدار رگلاتور تنها هنگام افزایش میزان دمای تولیدی منبع به بیشتر از 60 درجه فعال شده و به چرخش می‌پردازند. از جمله دیگر ویژگی‌های قابل پشتیبانی توسط مادربرد ROG Zenith II Extreme می‌توان به فن خنک‌کننده چیپست و کنترلرهای شبکه Intel I211-AT Gigabit Ethernet، Aquantia AQC-107 10GbE و Intel AX200 اشاره کرد.

کمپانی ایسوس مادربردهای سری TRX40 خود را معرفی کرد

مادربرد ROG Strix TRX40-E Gaming

مادربرد مورد بحث در بخش مدار رگلاتور و کنترلر شبکه از شباهت عینی با برادر بزرگ‌تر خود، یعنی ROG Zenith II Extreme برخوردار بوده و تمامی ویژگی‌های مورد نیاز و زیبایی ظاهری را در یک بسته‌بندی جامع و کامل به ارمغان آورده است. تعداد سه سوکت M.2 با دسترسی به چهار لینک ارتباطی PCIe 4.0 امکان استفاده از پرسرعت‌ترین حافظه‌های جامد را مهیا ساخته و تعداد هشت درگاه SATA 3 نیز تکمیل‌کننده دستگاه‌های ذخیره‌ساز دائمی اطلاعات می‌باشند. از جمله پورت‌های ورودی و خروجی می‌توان به تعداد هشت درگاه USB 3.2 Gen 2 (شامل یک درگاه Type C) و تعداد چهار درگاه USB 2.0 اشاره کرد.

کمپانی ایسوس مادربردهای سری TRX40 خود را معرفی کرد

مادربرد Prime TRX40-Pro

تعداد سه شکاف توسعه PCIe 4.0 در پیکربندی x16/x16/x16 نقطه برجسته مادربرد Prime TRX40-Pro کمپانی ایسوس محسوب می‌شود. بخش مدار رگلاتور پردازنده با برخورداری از تعداد 16 فاز، به همراه پاور استیج Infineon TDA21462 و هیت‌سینک آلومینیومی در افزایش توان سیستم تأثیرگذار ظاهر شده‌اند. از جمله دیگر سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی اطلاعات می‌توان به تعداد سه سوکت M.2، تعداد سه پورت USB 3.2 Gen 2 و یک سوکت M.2 2230 (نوع E-Key) جهت استفاده از ماژول وای فای اشاره کرد.

کمپانی ایسوس مادربردهای سری TRX40 خود را معرفی کرد

منبع: TechPowerUP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *