کمپانی بزرگ TSMC به یک ویروس آلوده شد

کمپانی بزرگ TSMC به یک ویروس آلوده شد


TSMC کمپانی بزرگ تایوانی است که حرفه آن تولید تراشه میباشد و کسب کار آن همانند شرکت های بزرگی چون AMD و Nvidia است. همراه سخت افزار باشید.

 

با ارزش ترین محصولی که از دستگاه های TSMC خارج میشود را میتوان پردازنده های سری A کمپانی Apple دانست. تصور کنید کارخانه اپل دچار یک ویروس شود و کار تولید محصولات پیچیده الکترونیک با اخلال مواجه شود فکر میکنید بازار چه واکنشی به این رویداد نشان خواهد داد؟ این اتفاق برای TSMC رخ داده است.

طبق اخباری که از DigiTimes منتشر شده یک حمله از نوع WannaCry نه تنها سیستم های TSMC را قربانی کرده، بلکه دستگاه های Fab این کمپانی را نیز حاموش کرده است. این ویروس باعث شده تا چندین دستگاه در کارخانه TSMC خاموش شود که از بین این دستگاه ها، دستگاه های با ظرفیت عظیم 12 اینچی نیز به چشم میخورد. به نظر میرسد تجهیزات تولیدی که دچار مشکل شده اند توسط کامپیوترهای Windows 7 کنترل میشدند، شاید دلیل دیگر هم اتصال این کامپیوترها به VPN داخلی به جای اتصال به اینترنت بوده است.

به هر حال، این کمپانی تمام منایع انسانی خود را به خدمت گرفته تا مشکلات به وجود آمده را رفع کند و امیدوار است تا تاریخ 13 آگوست، مشکلات به وجود آمده به طور کلی حل شوند. این آسیب باعث شده تا زنجیره تولید Apple و شرکای بزرگ TSMC نیز با مشکلاتی مواجه شود. در پی این آسیب تخمین زده شده 179 میلیارد دلار از درآمدهای این کمپانی تایوانی در 3 ماه سوم سال 2018 از دست برود. البته مشکلات ایجاد شده باعث کمبود کالا برای بزرگترین شریک TSMC یعنی اپل نمیشود، شاید دلیل آن هم برنامه ویژه TSMC برای مشتری یک تریلیون دلاری خود باشد.

منبع TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *