کمپانی ADATA از رابط M.3 سخن میگوید!

کمپانی ADATA از رابط M.3 سخن میگوید!


با اینکه هنوز درایوهای M.2 همه گیر نشده، ADATA از M.3 سخن گفته است، همراه سخت افزار باشید.

یکی از مباحثی که قرار است در Flash memory Summit 2018 از آن سخن به میان آورده شود، SSDهای M.3 Next Generation Small Form Factor است که امروز خبری پیرامون آن از سوی ADATA منتشر گردید و در ادامه قصد داریم به آن بپردازیم.

این اولین بار نیست که از M.3 صحبت میشود. پیش از این سامسونگ گفته بود M.2 بسیار کوچک است و برای کاربردهای سازمانی و صنعتی مناسب نیست. M.3 قرار است از M.2 بزرگتر باشد و عرض آن به 30.5 میلیمتر در برابر 22 میلیمتر M.2 برسید. با بزرگتر شدن سطح درایو، میتوان چیپ های ذخیره سازی بیشتر و حتی کنترلرهای قدرتمندتری را در ساخت درایو استفاده نمود. همچنین میتوان رابط M.3 را که قرار است  NVME 1.3 باشد در بستر PCIe 3.0 با 4، 8 و 16 مسیر در اختیار دارایو قرار داد.

 

M.3 Next Generation Small Form Factor SSD

ADATA همچنین به معرفی M.3 NGSFF در کلاس درایوهای صنعتی نیز خواهد پرداخت و IM3P33EC در رویداد Summit معرفی خواهد شد. IM3P33EC رابط NVMe 1.3 و PCIe Gen3x8 را خواهد داشت و سرعت خواندن و نوشتن آن به ترتیب 3200 و 1700 مگابایت در ثانیه خواهد بود. همچنین از دیگر امکانات این درایو میتوان به hot-plug و power loss protection، کد گذاری AES 256-bit و end-to-end data protection اشاره نمود.

 

 

منبع TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *