کمپانی AMD بر روی دو پردازنده جدید از سری Athlon کار می‌کند

کمپانی AMD بر روی دو پردازنده جدید از سری Athlon کار می‌کند


به تازگی اطلاعاتی مبنی بر اینکه، کمپانی AMD بر روی دو پردازنده جدید سری Athlon کار می‌کند منتشر شده است. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار ایران همراه باشید.

Athlon

در این چند روزه کمپانی AMD بسیار مورد توجه بوده و اخبار مهمی نیز در مورد محصولات این کمپانی شنیده می‌شود. پیشتر در مطلبی خواندید، «نسل سوم پردازنده‌های Threadripper از نقشه راه کمپانی AMD حذف شد». به کنار از مطلبی که در گذشته به آن اشاره شد، مجددا یک خبر در مورد پردازنده‌های این کمپانی منتشر شده است. تمام اطلاعات از طریق یک توئیت منتشر شده و منبع معتبری ندارند؛ کاربری با نام تام اپیساک (Tum Apisak) اطلاعاتی قابل توجه را منتشر کرده که طبق این اطلاعات، کمپانی AMD در حال حاضر بر روی دو پردازنده جدید از سری Athlon کار می‌کند. سری Athlon نمونه‌های APU هستند که که پردازشگر گرافیکی نیز به همراه خود دارند و گویا دو پردازنده مذکور در مدل‌های Athlon 300GE و Athlon 320GE عرضه خواهند شد.

این کاربر در پیام خود اشاره داشته که پردازنده Athlon 300GE از فرکانس پردازشی 3.4 گیگاهرتز و پردازنده Athlon 320GE از فرکانس 3.5 گیگاهرتز برخوردار است. این مقادیر فرکانس پردازشی در نسبت به پردازنده‌های سری 200 بسیار نزدیک هستند. افزون بر این، گفته می‌شود که پردازنده‌های مورد اشاره از ریزمعماری +Zen برخوردارند. در حقیقت، پس از ریزمعماری پردازنده، تفاوت میان هر نسل مربوط به IGP یا همان پردازشگرهای گرافیکی مجتمع برای آنها بوده که بنا بر شایعات، APU های سری 300 مبتنی بر Vega 9 است.

منبع: Guru3D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *