کمپانی AMD در حال آماده سازی نسل دوم پردازنده‌های RYZEN PRO

کمپانی AMD در حال آماده سازی نسل دوم پردازنده‌های RYZEN PRO


بنا بر آخرین اطلاعات بدست آمده از سوی اخبار حوزه سخت افزارهای دیجیتالی، کمپانی AMD در حال آماده سازی نسل دوم پردارنده‌های Ryzen Pro است. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

RYZEN PRO

کمپانی AMD در حال آماده سازی نسل دوم پردارنده‌های Ryzen Pro است. این پردازنده‌ها مناسب برای سیستم‌های دسکتاپ تجاری در محیط‌های تجاری و مدیریتی هستند و با ویژگی‌های امنیتی نیز همراه می‌باشند. افزون بر این مشخصات، نسل دوم پردازنده‌های Ryzen Pro با فناوری ساخت 12 نانومتری و سیلیکون‌های سری Pinnacle Ridge همراه است. اسم رمز Pinnacle Ridge مربوط به پردازنده‌های رده معمولی و بالا رده کمپانی AMD همراه با معماری +Zen است. از سوی دیگر نیز، بزرگترین تفاوت مشهود این پردازنده‌ها برخورداری از قابلیت GuardMI، مجموعه از کدگذاری‌ها تحت یک حافظه امن، قابلیت بوت شدن امن و محیط امن تولید برای کمپانی‌هایی که نظارت بر تولید سخت افزارهای خود و fTPM دارند، است.

RYZEN PRO

از اسلایدهای رسمی کمپانی AMD مشخص است که نسل دوم RYZEN Pro به رقابت با پردازنده‌های نسل هشتمی کمپانی اینتل از سری Core آماده است. طبق اسلاید بالا، پردازنده‌های تازه نفس کمپانی AMD در مقابل پردازنده‌های Coffee Lake اینتل از کارایی بیشتری برخوردار هستند. طبق این اطلاعات، پردازنده Ryzen 7 Pro 2700X این کمپانی در مقایسه با Core i7-8700 اینتل تا 24 درصد کارایی بیشتری را می‌تواند ارائه دهد. از سوی دیگر، پردازنده RYZEN 7 Pro 2600 این کمپانی در مقابل Core i5- 8600 تا 28 درصد کارایی بیشتری را دارد. البته تمام این مقادیر از سوی بنجمارک CineBench R15 بدست آمده‌اند.

RYZEN PRO

طبق اطلاعات معرفی رسمی، پردازنده‌های تازه به میدان آمده کمپانی AMD، نسل دوم RYZEN Pro، شامل سه مدل هستند. اولین مدل که پرچمدار این سری است، پردازنده RYZEN 7 Pro 2700X با هشت هسته پردازشی، هشت رشته پردازشی (ترد)، 20 مگابایت حافظه کش، توان حرارتی 95 وات، سرعت کلاک پایه 3.6 و در حالت توربو 4.1 گیگاهرتز است. مدل دوم این جمع از پردازنده‌‎های جدید، RYZEN 7 2700 تنها تفاوت آن با مدل قبلی از مشخصات بر روی کاغذ مربوط به 65 وات توان حرارتی، سرعت کلاک 3.2 گیگاهرتز در حالت پایه و در حالت توربو مجددا 4.1 گیگاهرتز است. عضو کوچکتر این جمع نیز تحت مدل RYZEN 5 Pro 2600 با شش هسته پرازشی، دوازنده رشته پردازشی، 19 مگابایت حافظه کش و سرعت کلاک‌های 3.4 و 3.9 گیگاهرتزی است.

پردازنده‌های نسل دوم RYZEN Pro کمپانی AMD به مراتب از چند سری بدون پسوند Pro از قدرت پردازشی کمتری و با سوکت AM4 همراه هستند. افزون بر این موارد، سری RYZEN Pro از توان حرارتی کمتری نیز برخوردار است. نظر شما کاربران وب سایت سخت افزار در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما در وب سایت سخت افزار به اشتراک بگذارید.

منبع: TechPowerUp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *